Reklama

Mieleccy policjanci na rowerach! Tak teraz będą patrolować miasto

Opublikowano: pt, 26 cze 2020 13:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleccy policjanci odebrali trzy rowery. Od dziś służbę patrolową na jednośladach pełnić będą policjanci wydziału prewencji. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie utrudniony jest dostęp radiowozem.

Do policjantów wydziału prewencji mieleckiej jednostki Policji trafiły trzy rowery. Zakup jednośladów został sfinansowany ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Mielcu.

W przekazaniu jednośladów wziął udział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa.

- Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Policjanci będą również patrolować ścieżki rowerowe, reagując na wykroczenia popełniane przez osoby wypoczywające na terenach rekreacyjnych. Szczególną uwagę zwrócą także na prawidłowe poruszanie się po ścieżkach rowerowych rowerzystów, pieszych oraz rolkarzy - informuje mielecka policja.

 
Rowery o wartości 3500 złotych każdy, zostały zakupione ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Mielcu. Zakup wyposażenia tj. mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów o wartości 9500 złotych również sfinansowany został przez Urząd Miasta w Mielcu.

Podczas dzisiejszego spotkania komendant nadkom. Jacek Juwa podziękował prezydentowi Jackowi Wiśniewskiemu za zakup oraz wyraził nadzieję, że przekazany sprzęt przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa, szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz usprawni pracę funkcjonariuszy poprzez ułatwienie dojazdu do trudno dostępnych miejsc, tj. górka cyranowska, miejskie parki oraz tereny ogródków działkowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.