Reklama

Mieleccy policjanci laureatami konkursu przyrodniczego

Opublikowano:
Autor:

Mieleccy policjanci laureatami konkursu przyrodniczego  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa pogratulował i wręczył nagrody dwóm funkcjonariuszom - laureatom konkursu Interwencja dla przyrody. Konkurs został zorganizowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, w ramach projektu „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody”.

W pierwszych dniach września w rejonie mieleckiego lotniska, st. sierż. Marcin Wilk wraz z kolegą st. sierż. Wiesławem Cudo patrolowali swój rejon służbowy. Podczas patrolu zauważyli ptaka, który miał problem z wzbiciem się w powietrze i poruszaniem prawym skrzydłem. Funkcjonariusze zainteresowali się ptakiem, który jak szybko ustalili okazał się być Pustułką Zwyczajną drapieżnym ptakiem objętym ścisłą ochroną gatunkową.

Policjanci przedostali się w rejon lotniska, gdzie dostrzegli ptaka i okryli własną odzieżą. Funkcjonariusze przewieźli go do weterynarza, który odpowiednio opatrzył zwierzę. Kolejno we współpracy ze strażnikami miejskimi policjanci zadbali o dalszy los ptaka transportując go do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Mieleccy policjanci jak tysiące innych osób w naszym kraju w 2018 roku brali udział w cyklu szkoleń i kursów dla funkcjonariuszy z zakresu ochrony przyrody. „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody” to przedsięwzięcie realizowane przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która ogłosiła konkurs pod nazwą „Interwencja dla przyrody”.

Laurenami konkursu zostali właśnie st. sierż. Marcin Wilk oraz st. sierż. Wiesław Cudo, którzy pomogli rannemu drapieżnikowi. Komisja konkursowa jednogłośnie przyznała, że gdyby policjanci nie pomogli ptaku sam nie mógłby funkcjonować, co skazałoby go na śmierć.

Podczas oficjalnego spotkania z laureatami konkursu Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa oraz jego Zastępca nadkom. Grzegorz Bajda, w obecności przełożonych pogratulował policjantom ich postawy. Policjanci z rąk Komendantów odebrali nagrody rzeczowe przekazane przez Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE