Reklama

Mielec. Znów ktoś popełnił samobójstwo

Opublikowano:
Autor:

Mielec. Znów ktoś popełnił samobójstwo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czarna seria samobójstw trwa. Niedługo po tym, jak grzybiarze znaleźli w lesie martwego mężczyznę, który powiesił się na gałęzi, doszło do kolejnej tragedii. Tym razem życie odebrała sobie 40-letnia kobieta.

Mieszkanka gminy Czermin powiesiła się we wtorek przed południem w pomieszczeniu gospodarczym, w pobliżu swojego domu. Tam też znalazł ją jej mąż. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy. Niedługo później na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z technikiem kryminalistycznym oraz prokuratorem.

- Najczęściej już na miejscu zdarzenia udaje się  ustalić, czy do śmierci ktoś się przyczynił. Gdy są takie podejrzenia, biegły patomorfolog przeprowadza sekcję zwłok – mówi prokurator Marian Burczyk z Prokuratury Rejonowej w Mielcu.

W przypadku wtorkowego samobójstwa 40-latki najprawdopodobniej  sekcja zwłok nie była potrzebna, gdyż przyczyna śmierci była znana. - Trwają oczywiście czynności ustalające tło tego samobójstwa – dodaje prokurator.

Przypomnijmy: W powiecie mieleckim niemal każdego tygodnia ktoś popełnia samobójstwo. Ludzie odbierają sobie życie zarówno w swoim domu, jak i poza nim. Jak się dowiedzieliśmy, osoby, które popełniają samobójstwo w naszym powiecie, najczęściej decydują się odebrać sobie życie przez powieszenie. W taki sposób zabiła się niedawno 29- letnia kobieta z Mielca.
Jest wiele czynników, które mogą skłonić do samobójstwa: depresja, zaburzenia psychiczne, brak wsparcia, zrozumienia, samotność czy zawód miłosny.

O takim kroku może też zdecydować na przykład długotrwała choroba. - Gdy perspektywa życia wydaje się być zbyt trudna do zniesienia, taka decyzja może być dla  osób chorych wybawieniem od cierpienia - mówi psycholog Halina Raszewska. Bywa, że z życiem chcą skończyć ofiary przemocy domowej bądź mobbingu.

Dla nastolatków nie do zniesienia bywają problemy okresu dojrzewania.

Rzecznik mieleckiej policji,  mł. asp. Urszula Chmura, mówi: - Najczęściej samobójstwo popełniają mężczyźni, głównie są to osoby uzależnione od alkoholu, bezrobotne lub borykające się z różnymi problemami.

Więcej w 41 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE