Reklama

Mielec. Weronika Leśniak ze stypendium w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: nadesłane

Mielec. Weronika Leśniak ze stypendium w Wielkiej Brytanii - Zdjęcie główne

foto nadesłane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Weronika Leśniak to uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, jest mieszkanką gminy Tuszów Narodowy. Od września rozpocznie naukę w Leweston School w Wielkiej Brytanii.

Weronika wzięła udział w konkursie o miejsce w szkołach w Wielkiej Brytanii organizowanym przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego i jako jedna z 15 osób w Polsce otrzymała wymarzone stypendium. Od września rozpocznie naukę w Leweston School, gdzie będzie przygotowywała się do matury brytyjskiej A-Levels. 

Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego, której głównym celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez międzynarodową edukację młodzieży w duchu tolerancji, ochrony praw człowieka i aktywności społecznej. Aby ten cel osiągnąć, Towarzystwo podejmuje starania o miejsca w renomowanych zagranicznych szkołach średnich z internatem. Od swego powstania w 1991 r. Towarzystwo przyznało ponad 450 dwuletnich stypendiów. Średnia wartość jednego stypendium to 230 tys. zł.

W okresie 1991–2010, po ukończeniu szkoły średniej 75% stypendystów kontynuowało naukę na uczelniach zagranicznych, głównie w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, a wśród wszystkich stypendystów aż 25% zostało studentami dziesięciu najlepszych uczelni na świecie, w tym Uniwersytetu Harvarda, Oxfordu oraz Cambridge.

Założycielem i pierwszym przewodniczącym Towarzystwa był profesor Paweł Czartoryski, historyk, członek PAN, obecnie patron Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy