Reklama

Mielec: Szpitalna neurologia i Oddział Udarowy znowu działają

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SzB

Mielec: Szpitalna neurologia i Oddział Udarowy znowu działają - Zdjęcie główne

Oddział neurologii ponownie przyjmuje pacjentów. | foto SzB

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział Neurologiczny i Udarowy w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu ponownie przyjmuje pacjentów. Dziś taką decyzję podjął dyrektor medyczny szpitala lek. Magdalena Krempa.

Mielecka neurologia to znany i cenoniony ośrodek, w którym leczy się różne schorzenia a przede wszystkich udary mózgu. Warto przypomnieć, że w grudniu 2020 roku szpital specjalistyczny w Mielcu otrzymał wyróżnienie przyznawane najlepszym oddziałom sprawującym opiekę nad pacjentami z udarami mózgu. Platynowy Status, przyznany został przez Inicjatywę Angels i świadczy o wysokiej jakości usług medycznych w zakresie wewnątrzszpitalnej logistyki.

– Naszemu Oddziałowi Neurologicznemu i Udarowemu udało się spełnić różne kryteria, np. dotyczące faktu, że minimum 75% pacjentów po udarze jest poddawanych kluczowej interwencji medycznej w mniej niż godzinę od przyjazdu do szpitala – mówi lek. Małgorzata Kępka.

W Europie co 30 minut pacjent z udarem mózgu, którego można było uratować umiera lub dotyka go trwałe kalectwo tylko dlatego, że był leczony w niewłaściwym szpitalu.

- Nasza placówka odnotowała wielki sukces, ale wciąż jeszcze mamy co robić, bo w perspektywie teoretycznie jest jeszcze Status Diamentowy – mówi lek. Magdalena Krempa, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa.  

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy