Reklama

Mielec. Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej [ZDJĘCIA, LISTA LAUREATÓW]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (24 listopada) w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu odbył się „Powiatowy konkurs z wiedzy prawnej” zorganizowany przez Fundację Pasieka. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W konkursie udział wzięli uczniowie z trzech szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mieleckiego: I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

 

 

Laureatami Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

  1. Antoni Wrażeń – I LO
  2. Weronika Konieczna – II LO
  3. Oliwia Brach, Klaudia Kapinos – II LO
Gratulacje na ręce uczestników i zwycięzców konkursu przekazał Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła wspólnie z Karolem Grześkiewiczem reprezentującym organizatora konkursu. Laureaci dwóch pierwszych miejsc otrzymali nowoczesne elektroniczne opaski sportowe, zaś wszyscy uczestnicy materiały promocyjne ufundowane przez Powiat Mielecki.

- Wiedza prawnicza jest dziś niezwykle ważna, nawet w codziennym życiu. Wierzę, że dzisiejszy konkurs będzie dla Was zachętą do dalszej nauki, rozwoju i wykorzystywania swojego potencjału – powiedział wicestarosta Andrzej Bryła, gratulując uczestnikom konkursu osiągniętych wyników. Słowa uznania skierował także do organizatora wydarzenia, podkreślając, jak ważne jest podejmowanie działań służących popularyzowaniu wiedzy prawniczej wśród młodzieży. – Gratuluję pomysłu i formy, jaką wybraliście, aby przybliżyć młodzieży zagadnienia związane z prawem. Liczę, że w przyszłości doczekamy się kolejnych edycji tego konkursu, być może przy zaangażowaniu jeszcze większej liczby szkół i uczniów.

Warto dodać, że organizacja konkursu poprzedzona została cyklem warsztatów prawnych w zorganizowanych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu mieleckiego. Zajęcia poprowadzili prawnicy współpracujący z Fundacją Pasieka. Ich celem, jak tłumaczy organizator, było kształtowanie właściwych postaw obywatelskich, a także edukacja prawna młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do wyboru zawodów prawnych w przyszłości.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy