Reklama

Mielec. Ponad 150 osób na spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich powiatu mieleckiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, 24 lutego br. w Mielcu, z inicjatywy Tomasza Poręby, Posła do PE oraz Posłów na Sejm RP Fryderyka Kapinosa i Krzysztofa Sobolewskiego odbyło się spotkanie dla przedstawicielek i przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu mieleckiego.

Przybyło na nie 150 przedstawicielek i przedstawicieli KGW z powiatu mieleckiego. Podczas spotkania przekazanych zostało wiele cennych informacji dotyczących możliwości rozwoju działalności KGW. Nie zabrakło również podsumowania dotychczasowych działań w powiecie mieleckim. Podkreślano dużą role KGW w pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Podczas spotkania została przekazana informacja o zwiększeniu kwoty przeznaczonej na działalność KGW, z 70 mln zł w 2022 roku do 120 mln zł na 2023 rok. Sprawi to, że wzrosną stawki rządowego wsparcia dla kół gospodyń do 8 000 zł, jeżeli koło liczy nie więcej niż 30 członków; 9 000 zł, jeżeli koło liczy od 31 do 75 członków; 10 000 zł, jeżeli koło liczy ponad 75 członków. W 2022 roku było to odpowiednio 5, 6 i 7 tys. zł.

W spotkaniu wzięli również udział: Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP; Paweł Ciszczoń, Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego; Joanna Duszkiewicz, Dyrektor Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby; Wiesław Polek, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie; Andrzej Kraska, Zastępca Dyrektora POR ARiMR w Rzeszowie; Stanisław Kagan, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Mielcu; Małgorzata Zasowska, Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego; Nikoletta Opiela, Pełnomocnik Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w województwie podkarpackim; Łukasz Korus, Redaktor Naczelny portalu kolagospodynwiejskich.org; Tomasz Nowakowski, Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.; Waldemar Barnaś, Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu; Renata Siembab, Burmistrz Przecławia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy