Reklama

Mielec. Pomóż Kamilowi wrócić do normalnego życia. Wypadek w pracy przekreślił jego plany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: siepomaga.pl

Mielec. Pomóż Kamilowi wrócić do normalnego życia. Wypadek w pracy przekreślił jego plany - Zdjęcie główne

foto siepomaga.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamil w lipcu 2022 skończy 27 lat. Jest kochanym mężem i ojcem 4-miesięcznego Szymonka. 22 lutego kilka minut po godzinie 11.00 rodzina Kamila otrzymała telefon, że chłopak uległ wypadkowi w pracy, doznał urazu płuc, złamania żeber. Ponadto doznał złamania kręgu odcinka lędźwiowego kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Kamil miał wiele planów na przyszłość, które konsekwentnie realizował. Był zaradny, pracowity i zawsze można było na niego liczyć. Nigdy nie odmówił pomocy, nikomu kto zwrócił się do niego z jakąkolwiek prośbą. Teraz sam potrzebuje pomocy.

- 22 lutego 2022 naszą rodzinę spotkała wielka tragedia. Wystarczyła chwila, aby cały nasz świat rozsypał się w drobny mak. Kilka minut po godzinie 11.00 otrzymaliśmy telefon, że Kamil uległ wypadkowi w pracy. Podczas wykonywania obowiązków został przygnieciony przez jej element. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Mielcu, gdzie przebywa do tej pory. Na miejscu okazało się, że jest to uraz wielonarządowy. - opowiada rodzina Kamila Tabora.

W tym momencie lekarze rozpoczęli dramatyczną walkę o jego życie. Kamil doznał urazu płuc, złamania żeber. Ponadto doznał złamania kręgu odcinka lędźwiowego kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Po ustabilizowaniu układu oddechowego lekarze wykonali stabilizację złamanego kręgosłupa. Po operacji Kamil trafił na OIOM, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, w której przebywał ok. 6 dni. W tym czasie ze względu na poważny uraz klatki piersiowej został podłączony do respiratora.

- Po kilku dniach, w których umieraliśmy ze strachu i modliliśmy się o cud, Kamil szczęśliwie wybudził się i zaczął samodzielnie oddychać. Na dzień dzisiejszy stan Kamila jest stabilny, co pozwoliło na przeniesienie go na oddział neurochirurgii. Niestety w wyniku doznanego urazu rdzenia kręgowego Kamil nie ma czucia w nogach. Aby odzyskać sprawność, potrzebuje kilkumiesięcznej, ciężkiej, funkcjonalnej rehabilitacji, nierefundowanej przez NFZ. - informuje brat Kamila.

Dzięki pomocy koleżanek i kolegów z pracy oraz rodziny Kamil niebawem rozpocznie pobyt rehabilitacyjny w prywatnym ośrodku, gdzie będzie kontynuował walkę o powrót do sprawności. Środki zebrane w Fundacji zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rehabilitacji, leków, wyposażenia ortopedycznego, wizyt lekarskich, które są niezbędne, aby przyspieszyć i usprawnić rehabilitację oraz codzienne funkcjonowanie.

- Przed nami całe życie, tyle planów i marzeń, które w jednej chwili musiały stanąć w miejscu. Wciąż nie mogę w to uwierzyć, jeszcze niedawno zastanawialiśmy się nad zwykłymi codziennymi sprawami. Pomimo wszystkich przeciwności losu będziemy walczyć, aby Kamil zaczął chodzić. Ja, jako żona i najbliższa Kamilowi osoba, będę go wspierać i dodawać otuchy w nadziei, że poradzimy sobie razem, aby wróciło nasze życie rodzinne sprzed wypadku. Marzę o tym, żeby Kamil stanął na nogi i mógł pograć w piłkę z naszym synkiem. - opowiada żona Kamila.

- Proszę Wszystkich o wsparcie nas w tej trudnej i nierównej walce, o pomoc w zebraniu środków na rehabilitację. Proszę również, abyście przekazali tę prośbę swoim znajomym, bo w liczbie siła. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki Wam oraz wszystkim ludziom dobrej woli uda się zebrać potrzebną kwotę. Za każdą wpłatę dziękujemy! - apeluje rodzina.

Zbiórka dla Kamila jest utworzona na portalu siepomaga.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy