Reklama

MIELEC. Odszedł ksiądz Władysław Burek

Opublikowano: pon, 8 cze 2020 17:27
Autor:

MIELEC. Odszedł ksiądz Władysław Burek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, 8 czerwca 2020 zmarł ks. Władysław Burek, wieloletni katecheta w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu i wychowawca pokoleń mielczan. Kapłan od wielu lat związany był z mielecką parafią św. Mateusza. Wiadomość o śmierci kapłana podał dziś ks. Łukasz Niepsuj - notariusz kurii diecezjalnej w Tarnowie. Ks. Władysław Burek ostatnie lata przebywał w Domu Księży Emerytów Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Przecławiu w środę (10 czerwca) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. Władysław Burek urodził się 28 czerwca 1947 roku w Podolu, jako syn Antoniego i Anny Szpara. Egzamin dojrzałości złożył w 1965 roku w Mielcu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 30 maja 1971 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Ropczyce (od 18 czerwca 1971 roku) oraz Mielec – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (od 24 czerwca 1976 roku). W dniu 26 sierpnia 1987 roku został mianowany proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie. Urząd ten pełnił do czerwca 1989 roku. Z dniem 27 czerwca 1989 roku został przydzielony do pracy duszpasterskiej w parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu, gdzie przez wiele lat był katechetą szkół średnich w Mielcu.

W 2018 roku, jako emeryt, zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie. Ponadto sprawował obowiązki dziekana dekanatu Grybów, doradcy metodycznego nauki religii przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli na rejon Diecezji Tarnowskiej w województwie podkarpackim, diecezjalnego duszpasterza nauczycieli i wychowawców oraz rejonowego duszpasterza akademickiego w Mielcu.

- Przez niemal 30 lat pobytu w Mielcu na stałe wrósł się w krajobraz parafii św. Mateusza przez posługę w konfesjonale, szerzenie zamiłowania do języka łacińskiego i kontynuowaniem dzieła bł. ks. Romana Sitki - wychowawcy mieleckiej młodzieży - czytamy w komunikacie parafii.

Informację podała Parafia Św. Mateusza w Mielcu na swoim facebooku.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Oz

  Kapłan !!!

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Zbyszek

  Kapłan wg. Serca Jezusowego !!!