Reklama

Mielec: niemal 1 mln złotych na dekoracje świąteczne. Ta kwota przeraża

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: korso.pl

Mielec: niemal 1 mln złotych na dekoracje świąteczne. Ta kwota przeraża - Zdjęcie główne

Mielec: niemal 1 mln złotych na dekoracje świąteczne. | foto korso.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Święta Bożego Narodzenia już niedługo, a co za tym już wkrótce miasto będzie ustrojone świątecznymi dekoracjami. Kwota za ozdobienie Mielca może jednak szokować, niemal 1 mln zł, i to w dobie pandemii i rosnących cen. Co prawda to kwota na dwa lata, ale czy miasto w dobie zaciskania pasa, jest skore wydać lekką ręką milion złotych za iluminacje świąteczne?

Na początku października mielecki magistrat ogłosił przetarg na wykonanie kompleksowej usługi świątecznego oświetlenia miasta. 

Wykonanie oświetlenia świątecznego ulic i placów miasta Mielca w sezonie 2021/2022 oraz 2022/2023 będzie kosztowało miasto 922 553,37 zł brutto. Miasto zamierza podpisać umowę z firmą Multidekor z Piastowa.

W 2020 roku łączny koszt ozdób oraz prac związanych z ich montażem wyniósł około 166 tysięcy zł. Natomiast w 2019 roku koszt udekorowania Mielca wyniósł 158 tys. zł za dzierżawę ozdób oraz dodatkowo 150 tys. zł za montaż, przechowywanie i konserwację elementów

Dla porównania koszt zamówienia świątecznych dekoracji w Krakowie to ok. 4,5 mln zł, natomiast w Rzeszowie w ubiegłym roku iluminacje kosztowały 1,3 mln złotych.

- W ostatnich latach nasze szacunki i kosztorysy zgrywały się z tymi rynkowymi. W tym roku przetarg został ogłoszony na dwa lata. Patrząc na to jak drastycznie rosną ceny, wiedzieliśmy, że ceny będą wyższe niż w ubiegłym roku. Długo zastanawialiśmy się z prezydentem Wiśniewskim, które ulicę oświetlić, które nie, do których dodać dekoracji, do których nie. Kwota, które zostanie przeznaczona w tym roku na oświetlenie świąteczne jest bardzo podobna do tych z ubiegłych lat. - usłyszeliśmy dzisiaj (3 listopada) na sesji rady miasta. 

Według zamówienia, potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się dostawą i montażem bożonarodzeniowych ozdób (301 sztuk), przyłączeniem ich do sieci, a następnie eksploatację w okresie świątecznym i demontaż w styczniu 2022 roku. Ponadto firma Multidekor zobowiązała się do naprawy usterki w czasie do 12 godzin od zgłoszenia awarii. 

Świąteczne dokracje będą zamontowane już pod koniec listopada i będą zdobić miasto do połowy stycznia, a następie firma będzie musiała zająć się ich demontażem.

Jakie jest wasze zdanie na temat świątecznych dekoracjach  na ulicach Mielca? Czy warto przeznaczać aż takie kwoty na iluminacje?

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy