Reklama

Mielec: Na Smoczce powstaje nowe przedszkole

Opublikowano:
Autor:

Mielec: Na Smoczce powstaje nowe przedszkole - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od ponad dwóch miesięcy przy ulicy Warneńczyka na Osiedlu Smoczka w Mielcu realizowana jest budowa nowego budynku Przedszkola nr 20. To jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji, której termin zakończenia wyznaczono na koniec maja 2020 roku.

Umowę z wykonawcą opiewającą na kwotę 13 mln 739 tys. zł. podpisano 14 grudnia ubiegłego roku i już po kilku dniach pełną parą ruszyły pierwsze prace ziemne i zbrojarskie. 
-Korzystamy z dość łaskawej aury i dlatego mogę powiedzieć że roboty realizowane są bez większych przeszkód i zgodnie z założonym harmonogramem. Obecnie jesteśmy już w trakcie murowania ścian budynku – powiedział kierownik budowy Krzysztof Padykuła z mieleckiej firmy Arkada, która jest generalnym wykonawcą inwestycji.


Przypomnijmy, że budynek Przedszkola nr 20 z oddziałami żłobkowymi i przedszkolnymi dla około 250 dzieci powstaje w standardzie pasywnym, co oznacza bardzo dobre parametry izolacyjne ścian oraz zastosowanie szeregu nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji budynku.
Wszystko wskazuje na to, że w roku szkolnym 2020/2021 baza edukacyjna w naszym mieście wzbogaci się o bardzo nowoczesny i niezwykle potrzebny w tej części miasta obiekt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE