Reklama

Mielec: MOPS poszerza działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jest kilka nowych miejsc

Opublikowano:
Autor:

Mielec: MOPS poszerza działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jest kilka nowych miejsc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Warsztat Terapii Zajęciowej informuje, że w związku z poszerzeniem zakresu działalności istnieje możliwość składania podań o przyjęcie do warsztatu.

Uczestnikiem WTZ może zostać osoba niepełnosprawna z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz z wpisanym w orzeczeniu wskazaniem do terapii zajęciowej. Zajęcia odbywać się będą w filii WTZ przy ulicy Ks. Sitki 5.


Dokumenty, jakie należy złożyć ubiegając się o przyjęcie do Warsztatu Terapii Zajęciowej :


- kserokopia aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (oryginał do wglądu)
- podanie o przyjęcie do kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mielcu
Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielcu działa od 1994 roku w obiekcie znajdującym się przy ulicy Kocjana 15. Jest to jednostka organizacyjna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu. Jako placówka pobytu dziennego WTZ prowadzi rehabilitację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym i umiarkowanym.
W ramach rehabilitacji zawodowej uczestnicy mają możliwość pozyskania lub przywrócenia umiejętności, które mogą być pomocne w podjęciu zatrudnienia w warunkach chronionych. Terapia prowadzona w warsztacie oparta jest o Indywidualne Programy Rehabilitacji, które dla każdego uczestnika opracowuje Rada Programowa.
Rehabilitacja społeczna ma na celu rozwinięcie zaradności osobistej, samodzielności społecznej, umiejętności pracy w grupie, odpowiedzialności, tolerancji, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Uczestnicy biorą udział w spotkaniach integracyjnych w kraju i za granicą. Indywidualne Programy Rehabilitacji uwzględniają aktualny stan psychofizyczny uczestników, ich zainteresowania, umiejętności i zdolności.
Wszelkich informacji dotyczących uczestnictwa udzielać będzie Robert Kośla – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mielcu. 


Numery telefonów kontaktowych: 
17-585-25-80
602 398 613

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE