Reklama

Mielec: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie nadajnika!

Opublikowano: wt, 28 kwi 2020 16:46
Autor:

Mielec: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie nadajnika!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe w Mielcu prowadzi obecnie postępowanie administracyjne w sprawie budowy masztu sieci telekomunikacyjnej. Maszt ma powstać w Mielcu w okolicach ul. Teligi. Mieszkańcy twierdzą, że nie byli włączeni w proces konsultacji.

Temat pojawił się na ostatniej sesji Rady Miasta Mielca w piątek, 24 kwietnia. O wybudowanie masztu wnioskuje Spółka "P4". Inwestycja jest przedmiotem protestu rad osiedli Kościuszki i Kilińskiego.

- Mieszkańcy mają potężne obawy związane ze szkodliwym oddziaływaniem takiego masztu na lokalną społeczność. Mieszkańcy proszą o pomoc wiele osób i instytucji, także naszych radnych miejskich i proszą o wyjaśnienie tej sprawy. Czy prezydent wie o tej sytuacji i jakie działania w najbliższym czasie podejmie w temacie zablokowania tej inwestycji. Zdaję sobie sprawę, jaką mamy obecnie sytuację - skomentował  sytuację radny miejski Marek Zalotyński.

Jak się okazuje, Rada Osiedla Kilińskiego przesłała swoje stanowisko w tej sprawie do mieleckiego magistratu. Rada osiedla potwierdza, że konsultacji nie było.

Mieszkańcy się organizują i domagają się  wstrzymania procesu administracyjnego i niewydania pozwolenia na budowę. Zawiązano komitet społeczny, który liczy już prawie 250 osób.  

- Jako miasto podjęliśmy już pewne działania w tej sprawie. Wysłaliśmy pismo do starosty powiatu mieleckiego Stanisława Lonczaka. W piśmie zwróciliśmy uwagę, że inwestycja wzbudza kontrowersje u naszych mieszkańców. Podzielamy opinie mieszkańców co do  samej lokalizacji inwestycji. Uważamy, że budowanie dwóch masztów komunikacyjnych w tym miejscu nie może nie mieć wpływu na zdrowie okolicznych mieszkańców. Zwróciliśmy też  uwagę na to, że plan zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie przeznaczony jest na rozwój roślinności, a nie na tego rodzaju inwestycje. Poprosiliśmy starostę o to, żeby wnikliwie przeanalizował ten wniosek i wziął pod uwagę głos mieszkańców - poinformował wiceprezydent Paweł Pazdan.

Decyzja w tej sprawie w starostwie mieleckim nie została jeszcze podjęta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.