Reklama

Mielec. Magistrat planuje zmodernizować halę sportową przy ZSO nr 1. Trzeba zgody radnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Mielec. Magistrat planuje zmodernizować halę sportową przy ZSO nr 1. Trzeba zgody radnych - Zdjęcie główne

Tam ma wyglądać nowa hala sportowa przy ZSO nr 1 w Mielcu | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na czwartek 29 grudnia zaplanowana została ostatnia w kończącym się 2022 roku sesja rady miejskiej, podczas której radni zajmą się ostatecznym kształtem budżetu Mielca na 2023 rok. Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski zapowiada złożenie autopoprawki do projektu budżetu zwiększającej nakłady finansowe na budowę szkolnej hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 na osiedlu Lotników.

Jak się okazuje trzeba bardzo dużo pieniędzy na wykonanie tej inwestycji. Pierwotnie zaplanowano 7,4 mln zł. Tymczasem w przetargu do którego stanęło ośmiu wykonawców najniższa oferta opiewa na kwotę 16 mln 900 tys. zł. W związku z tym na sesji Rady Miasta pojawi się propozycja zwiększenia finansowania tej inwestycji do kwoty 9,6  mln zł.

Przypomnijmy, że Miasto Mielec w ramach kolejnych edycji Polskiego Ładu – Programu Inwestycji Strategicznych, wnioskowało o dofinansowanie dla budowy nowej hali przy ZSO nr 1, ale takiego wsparcia nie uzyskano. 

Aby można było w styczniu 2023 rozstrzygnąć przetarg, niezbędne jest zapewnienie finansowania inwestycji zarówno w przyszłorocznym budżecie, jak i w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Nie wyklucza to podejmowania dalszych starań o zewnętrzne dofinansowanie, które w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia pozwoli odzyskać część środków własnych miasta przeznaczonych na budowę hali.

Obecnie uczniowie ZSO nr 1 na który składa się młodzież z V Liceum Ogólnokształcącego i ze Szkoły Podstawowej nr 8 mają do dyspozycji jedną niewielką salę gimnastyczną. W stosunku do ilości blisko 900 uczniów, jest to placówka oświatowa, której potrzeby w zakresie niezbędnej bazy sportowej dla młodzieży szkolnej są obecnie w naszym mieście najpilniejsze. Stąd poprawka Prezydenta, która pozwoliłaby rozpocząć budowę nowego obiektu już na początku przyszłego roku.

Na taką decyzję czeka zarówno społeczność szkolna  ZSO na czele z trenującymi w klasach sportowych młodymi adeptami piłki ręcznej, jak również mieszkańcy Osiedla Lotników, którzy potrzebę powstania hali sportowej z prawdziwego zdarzenia w tej części miasta, artykułują od wielu lat.

Przygotowany projekt nowej hali sportowej przy ZSO nr 1 o łącznej powierzchni 1789 m kw. zakłada powstanie na parterze sali głównej  o pow. 1200 m kw. (mieszczącej boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki lub koszykówki) z widownią na około 300 miejsc  i sali bocznej do aerobiku (ewent. siłowni) wraz z szatniami, pomieszczeniami socjalnymi, gospodarczymi i magazynowymi. Na piętrze zaplanowano wspomnianą mniejszą salę treningową z ringiem bokserskim, szatniami i z zapleczem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy