Reklama

Mielec ma nowych Honorowych Obywateli! To słynni działacze sportowi!

Opublikowano: ndz, 8 gru 2019 10:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzja Rady Miasta Mielca panowie Grzegorz Lato i Edward Kazimierski - zostali honorowymi mieszkańcami Mielca. To specjalne wyróżnienie z okazji 80-lecia Klubu FKS Stal Mielec.

Grzegorz Lato jest jednym z najsłynniejszych polskich piłkarzy, a Edward Kazimierski był legendarnym prezesem mieleckiego klubu piłki nożnej. Tytuł honorowego obywatela Mielca jest najwyższym wyróżnieniem mieleckiego samorządu. Do tej pory tytuł przyznano tylko raz w latach 90. byłemu prezydentowi Lechowu Walesie. Dyplomy dla Grzegorza Laty i Edwarda Kazimierskiego wręczył prezydent Mielca Jacek Wiśniewski a także Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Bieniek podczas uroczystej Galii 80-lecia Stali Mielec w Hotelu Iskierka w sobotę 7 grudnia. 

Grzegorz Lato – wybitny zawodnik reprezentacji Polski w piłce nożnej, współautor jej największych sukcesów (dwukrotnie trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata – 1974 i 1982 r. oraz złoto olimpijskie w roku 1972), sportowiec o niekwestionowanych zasługach dla polskiej piłki nożnej. Od dzieciństwa związany z Mielcem jako wychowanek Stali Mielec. Przyczynił się do największych sukcesów mieleckiego sportu. Jedna z trzech najbardziej rozpoznawalnych na świecie postaci kojarzonych z Polską obok Papieża Jana Pawła II i Lecha Wałęsy. 

Edward Kazimierski – prezes - legenda FKS Stali Mielec, kierował mieleckim klubem przez kilka dziesięcioleci w okresie jego największych sukcesów. 
Za jego czasów powstała w Mielcu baza sportowa (stadion, hala sportowa, hotel), której zazdrościła naszemu miastu cała Polska. Stal Mielec z sukcesami piłkarzy nożnych, piłkarzy ręcznych, pływaków, lekkoatletów, siatkarek i siatkarzy - stała się ewenementem na sportowej mapie Polski.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE