Reklama

Mielec: ewidencja nieruchomiści - możliwe zmiany kwot podatków

Opublikowano:
Autor:

Mielec: ewidencja nieruchomiści - możliwe zmiany kwot podatków  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejski w Mielcu informuje, że w roku 2018 Starostwo Powiatowe w Mielcu wykonało modernizację Ewidencji Gruntów i Budynków dla terenu miasta Mielca obejmującą obręb: „Stare Miasto”, „Osiedle”, „Przemysłowy”, „Mościska”, „Smoczka”, „Wojsław”, „Rzochów” i „Lasy”.

Zmodernizowany Operat Ewidencji Gruntów i Budynków obowiązuje  od 13 grudnia 2018 roku. Następstwem dokonanej modernizacji jest aktualizacja użytków gruntowych oraz uzupełnienie danych ewidencyjnych dotyczących budynków.

W wyniku przeprowadzonej modernizacji stwierdzono różnice w powierzchniach gruntów jak również w klasach i oznaczeniach użytków gruntowych oraz budynków w stosunku do poprzednich zapisów.

W związku z tym może się okazać, że grunty i budynki zostaną sklasyfikowane inaczej niż dotychczas. W wielu przypadkach klasyfikacja gruntów została zmieniona z gruntów rolnych na grunty pozostałe (tereny zabudowy mieszkaniowej) opodatkowane podatkiem od nieruchomości.

Zmiana klasyfikacji ma wpływ na zastosowanie określonych stawek podatków, co może mieć wpływ na zmianę kwoty podatku.

Organ podatkowy informuje, że zmiany związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków będą sukcesywnie wprowadzane do ewidencji podatkowej.

W związku z tym przyjęcia stron będą się odbywały wyłącznie od poniedziałku do środy w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Mielcu. 

Z uwagi na dużą ilość zmian (35 tys. stron) decyzje ustalające osobom fizycznym wymiar podatku rolnego oraz nakazy podatkowe w łącznym zobowiązaniu pieniężnym zostaną doręczone w terminie późniejszym, a nie jak zawsze w lutym.

Wszelkie wątpliwości, zapytania oraz kwestie związane ze zmianą zaliczenia gruntów do poszczególnych użytków gruntowych oraz zmianą klasyfikacji budynków należy kierować do Starostwa Powiatowego w Mielcu – Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE