Reklama

Mielec. Dwójka nastolatków omal nie utonęła w rzece. Uciekali przed policyjną interwencją

Opublikowano:
Autor:

Mielec. Dwójka nastolatków omal nie utonęła w rzece. Uciekali przed policyjną interwencją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla młodych mieszkańców naszego powiatu spotkanie nad rzeką mogło skończyć się tragicznie. Siedząc nad brzegiem głośno się zachowywali i pili alkohol. Na miejsce wezwana została policja. Chcąc uniknąć interwencji, młodzi ludzie zaczęli uciekać i wpadli do wody....

W piątek, o godz. 16 dyżurny z Mielca otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Rzecznej przebywają osoby, które zakłócają porządek publiczny i piją alkohol. Policjanci przeszli przez tak zwaną „kładkę” i zauważyli grupę osób, która głośno słuchała muzyki i piła alkohol. Na widok funkcjonariuszy wszyscy rozbiegli się.

Po chwili policjanci usłyszeli krzyk kobiety, która wzywała pomocy. Młoda dziewczyna wpadła do rzeki i walczyła z jej nurtem. Przy użyciu środków przymusu bezpośredniego i własnej odzieży, funkcjonariusze wyciągnęli 15-letnią mieszkankę gminy Przecław na brzeg i udzielili jej pomocy.

Nastolatka była pod widocznym wpływem alkoholu. W rozmowie z policjantami przyznała, że w rzece może znajdować się kolega, który chwile wcześniej chciał jej pomóc wydostać się z wody.


Czytaj także: Koronawirus w mieleckim DPS-ie


Nieopodal policjanci zauważyli mężczyznę, który trzymał się konaru drzewa. Funkcjonariusze wyciągnęli 16-latka z wody i również udzielili mu pomocy. Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która udzieliła nastolatkom niezbędnej pomocy medycznej. Ze względu na wyziębienie organizmu i stan w jakim się znajdowali, oboje trafili do szpitala.

Nastolatkowie nie mieliby szans na samodzielne wydostanie się z rwącej rzeki. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE