Reklama

Mielec. Ceremonia wręczenia nagród I LO w Sali Królewskiej

Opublikowano: pt, 29 kwi 2022 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 28 kwietnia (czwartek) w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu, w pięknej oprawie scenicznej, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dwóch konkursów, zorganizowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego w Mielcu: I Olimpiady Języka Angielskiego „Master of English” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca oraz VIII edycji konkursu matematycznego „Mathematicus”, wpisanego na listą kuratoryjną.

Swoją obecnością zaszczycili: wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan, wicestarosta powiatu mieleckiego Andrzej Bryła, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych i średnich z miasta Mielca i powiatu mieleckiego.

Uroczystość ogłoszenia i wręczenia nagród laureatom i osobom wyróżnionym uświetnił koncert młodzieżowego chóru szkolnego I LO pod batutą Macieja Fijałkowskiego oraz prelekcja filozoficzno-aksjologiczna doktora Marka Paducha „Per aspera ad astra” („Przez trudy do gwiazd”), o uniwersalnych wartościach w życiu młodego człowieka.

Laureatami olimpiady „Master of English” dla szkół średnich zostali:

 • Wiktoria Siembab (tytuł „Master of English”, II LO),
 • Jan Boroń,
 • Mikołaj Grzesiak
 • Julita Mądziel (uczniowie I LO),
 • Daniel Kopacz (II LO)
 • Szymon Dernoga (ZST).
Natomiast wyróżnienia otrzymali:

 • Emilia Mazur (V LO),
 • Maksym Kremer (NLO),
 • Jakub Oślizło (ZSE),
 • Eryk Rolek (ZSB)
 • Weronika Bąba (ZSCKR Rzemień).
Laureatem konkursu „Mathematicus” dla szkół podstawowych została Martyna Ptak (SP 13), natomiast dyplom finalisty otrzymała Weronika Klimczak (SP Wola Mielecka) i Ryszard Czerwiński (SP 3).

Dyplomy i wartościowe nagrody zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca.

Uroczystą galę prowadziła z niezwykłym wyczuciem i artyzmem nauczycielka języka polskiego Małgorzata Głodzik, zaś organizatorami uroczystości byli nauczyciele języka angielskiego Elżbieta Żelazko, Joanna Pieróg i Marek Paduch pod kuratelą dyrektora I LO Radosława Kluzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy