Reklama

Mielec bez funduszy norweskich. Jest oficjalna decyzja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: MFiPR

Mielec bez funduszy norweskich. Jest oficjalna decyzja - Zdjęcie główne

W gronie miast, którym przyznano dotację nie znalazło się miasto Mielec. | foto MFiPR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wybrało zwycięskie miasta, które otrzymają wsparcie z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG. 29 miast polskich otrzyma ponad 3,5 mln euro - łącznie ponad 102 mln euro na realizację kompleksowych projektów rozwojowych. Wyniki programu ogłosił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. W tym gronie nie znalazło się miasto Mielec.

Program promuje działania poprawiające jakość życia mieszkańców małych i średnich miast między innymi poprzez projekty w zakresie poprawy jakości powietrza (przejście na odnawialne źródła energii czy niskoemisyjny transport publiczny), ograniczanie bezrobocia, migracji zarobkowej do dużych miast, wspieranie przedsiębiorczości oraz wzmacnianie lokalnego rynku pracy. To także szansa na realizację projektów, które wpisują się w politykę mieszkaniową. Program kładzie również nacisk na wzmocnienie i poprawę funkcjonowania administracji samorządowej.

Ze względu na trudną sytuację ekonomiczną, spowodowaną pandemią, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalne z Komitetem Wyboru Projektów oraz Darczyńcami, podjęło decyzję o rozszerzeniu listy rankingowej. Znalazło się na niej 29 miast, które uzyskały w ocenie merytorycznej co najmniej 60 proc. punktów zarówno w zakresie oceny Planu Rozwoju Lokalnego, jak i Planu Rozwoju Instytucjonalnego.

Program „Rozwój Lokalny” ma na celu wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości środowiska, przedsiębiorczości, efektywności administracji publicznej i standardów życia dla wszystkich mieszkańców małych i średnich miast.

9 lipca minister Waldemar Buda wręczył symboliczne czeki przedstawicielom kolejnych dziewięciu miast: Hajnówce, Jarocinowi, Jasłu, Jeleniej Górze, Kędzierzynowi-Koźlu, Pile, Tarnowowi, Złotowie, Żarom.

Z regionu dofinansowania otrzymały takie miasta jak: Tarnów, Jasło, Krosno, Nisko, Przemyśl, Stalowa Wola, czy Jarosław.

Miasto Mielec nie znalazło się na liście projektów z dofinansowaniem. Miasto przygotowało aplikację, w której wnioskowało o kwotę 10 mln EU. Z tych pieniędzy miał być wyremonotwany m. in. dom kultury SCK, a także rewitalizacja Stawów Cyranowskich. Oczywiście propozycji było o wiele więcej. Miasto Mielec ostatecznie znalazło się na wysokiej pozycji, ale zabrakło punktów do tego, żeby mielecki wniosek został zakwalifikowany do dotacji. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy