Program promuje działania poprawiające jakość życia mieszkańców małych i średnich miast między innymi poprzez projekty w zakresie poprawy jakości powietrza (przejście na odnawialne źródła energii czy niskoemisyjny transport publiczny), ograniczanie bezrobocia, migracji zarobkowej do dużych miast, wspieranie przedsiębiorczości oraz wzmacnianie lokalnego rynku pracy. To także szansa na realizację projektów, które wpisują się w politykę mieszkaniową. Program kładzie również nacisk na wzmocnienie i poprawę funkcjonowania administracji samorządowej.
Ze względu na trudną sytuację ekonomiczną, spowodowaną pandemią, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalne z Komitetem Wyboru Projektów oraz Darczyńcami, podjęło decyzję o rozszerzeniu listy rankingowej. Znalazło się na niej 29 miast, które uzyskały w ocenie merytorycznej co najmniej 60 proc. punktów zarówno w zakresie oceny Planu Rozwoju Lokalnego, jak i Planu Rozwoju Instytucjonalnego.
Program „Rozwój Lokalny” ma na celu wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości środowiska, przedsiębiorczości, efektywności administracji publicznej i standardów życia dla wszystkich mieszkańców małych i średnich miast.
9 lipca minister Waldemar Buda wręczył symboliczne czeki przedstawicielom kolejnych dziewięciu miast: Hajnówce, Jarocinowi, Jasłu, Jeleniej Górze, Kędzierzynowi-Koźlu, Pile, Tarnowowi, Złotowie, Żarom.
Z regionu dofinansowania otrzymały takie miasta jak: Tarnów, Jasło, Krosno, Nisko, Przemyśl, Stalowa Wola, czy Jarosław.
Miasto Mielec nie znalazło się na liście projektów z dofinansowaniem. Miasto przygotowało aplikację, w której wnioskowało o kwotę 10 mln EU. Z tych pieniędzy miał być wyremonotwany m. in. dom kultury SCK, a także rewitalizacja Stawów Cyranowskich. Oczywiście propozycji było o wiele więcej. Miasto Mielec ostatecznie znalazło się na wysokiej pozycji, ale zabrakło punktów do tego, żeby mielecki wniosek został zakwalifikowany do dotacji.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.