Reklama

Mielczanka walczy o koronę w Londynie!

Opublikowano:
Autor:

Mielczanka walczy o koronę w Londynie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybory miss, czyli najpiękniejszych kobiet, mają bardzo długą tradycję. Wszystko zaczęło się setki lat temu, kiedy podczas ludowych świąt wybierano najładniejszą dziewczynę, która pełniła jakąś funkcję. Teraz konkursy piękności to ogromne przedsięwzięcia.

Są aż cztery konkursy miss świata, oprócz tego dziewczęta konkurują o koronę w każdym niemal kraju, są wybory miss nastolatek, najprzystojniejszych mężczyzn, a nawet tak niezwykłe konkursy jak wybory miss najzgrabniejszych kostek albo najpiękniejszych oczu. Ponieważ kandydatki na miss muszą zazwyczaj spełniać ścisłe wymagania - czyli być szczupłe, stanu wolnego i bezdzietne - to jak grzyby po deszczu rośnie liczba konkursów dla określonych grup pań - na przykład mężatek, niskich, jeżdżących na wózkach czy bardziej przy kości. 

 

Piękne Polki 

 

Wybory Miss Polonia mają długą tradycję, bo rozpoczęły się już w 1929, kiedy to najpiękniejszą wybrano na podstawie nadesłanych zdjęć. Potem konkursy odbywały się nieregularnie, z przerwami w czasie wojny i kilkuletnią przerwą za PRL-u. Nie brakowało w  nich jednak smaczków i skandali, jak w przypadku jednej ze zwyciężczyń, która zabrała koronę do Stanów i nie chciała jej oddać. 

Konkurs Miss Polski w ostatnich latach rozkwita i sięga nawet poza granice naszego kraju, bo piękne Polki mieszkają przecież w każdym zakątku świata. 

Jednym z największych konkursów Miss Polski za granicą odbywa się w Wielkiej Brytanii, gdzie Polonia ma silną reprezentację. 

W tym roku wśród kandydatek do korony Miss Nastolatek Wielkiej Brytanii i Irlandii jest pochodząca z Mielca Klaudia Wrażeń! 

 

Klaudia też walczy o koronę!

 

 Klaudia ma 16 lat, urodziła się w 2002 roku w Mielcu. Jak wspomina tamte czasy, jeszcze  w ojczyźnie?

 - Jako dziecko chodziłam do Przedszkola nr 13 w Mielcu, które bardzo miło wspominam, chociaż nie obyło się bez drobnych wypadków. Pamiętam sytuację, kiedy rozcięłam łuk brwiowy, uderzając głową w krzesło. Oczywiście, panie sprawujące opiekę nad nami otoczyły mnie opieką medyczną, lecz to nie wystarczyło, potrzebna była wizyta w szpitalu, która skończyła się założeniem 7 szwów. Wyjątkowo ciepło wspominam panią Wiesławę, która jest fantastyczną nauczycielką, bardzo pomocną osobą o wielkim sercu. Bardzo miło wspominam czas, kiedy uczęszczałam do przedszkola i chętnie bym tam wróciła. 

W 2008 roku przeprowadziłam się w okolice Wrocławia, a w 2011 roku wyjechałam z rodziną do Londynu.

Podjęłam naukę w angielskiej szkole podstawowej Springfield Community Primary School, chodziłam wówczas do piątej klasy. Było bardzo ciężko, ponieważ nie znałam języka, ale szybko się nauczyłam. W klasie szóstej miałam egzaminy, które były przepustka do następnej szkoły - Secondary School. 

W Secondary School uczyłam się 5 lat, nie było lekko. Nowi nauczyciele, 1200 uczniów różnych narodowości, ciężko było się zaaklimatyzować i dostosować do nowego otoczenia. Pomimo ciężkich chwil, pozytywnie zdałam egzaminy (i to z najlepszym wynikiem z języka polskiego, który nie był obowiązkowy!).

We wrześniu 2018 roku rozpoczęłam naukę w college`u. Kierunek, który wybrałam, to health and social care, czyli zdrowie i opieka społeczna - opowiada Klaudia.

 

"Tu zawsze powracam..."

 

- W wolnych chwilach pracuję w przedszkolu z dziećmi w wieku od 3 miesiąca do 4 lat. Bardzo podoba mi się ta praca, cieszę się, że mam możliwość nabierać doświadczenia, które na pewno w przyszłości będzie plusem w poszukiwaniach pracy.

 Moje hobby to podróżowanie i muzyka. Zwiedziłam już kilka krajów, o odwiedzeniu których zawsze marzyłam, jednak do Polski czuję wielki sentyment , ponieważ to właśnie z Polski pochodzę i to właśnie tam chcę zawsze powracać. Niewykluczone, że moją przyszłość wiążę właśnie z Polską. To tam mieszkają moi dziadkowie i bliscy przyjaciele, których staram się odwiedzać jak najczęściej. Interesuję się również muzyką i  dużą przyjemność sprawia mi śpiewanie w gronie moich znajomych. Lubię też jeździć na rolkach i często zabieram na nie swojego młodszego brata Kamila, który bardzo dopinguje mnie w wyborach miss. Moja rodzina i bliscy przyjaciele bardzo mnie wspierają i kibicują, ale najwięcej zawdzięczam mojej mamie, bo to właśnie ona zmotywowała mnie do wystartowania w wyborach - mówi Klaudia. 

Jakie Klaudia ma plany na przyszłość?

- W przyszłości będę zabiegać o dobro wszystkich dzieci na świecie, aby żadne dziecko już więcej nie było głodne, dlatego też między innymi podjęłam naukę w tym kierunku. 

 

Klaudia ma też prośbę do mieszkańców Mielca. 

- Bardzo proszę wszystkich czytelników, a szczególnie mielczan, o zagłosowanie na mnie na stronie  http://misspolski.uk/a-klaudia-wrazen/  Każdy oddany głos jest dla mnie na wagę złota! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE