Reklama

Mielczanin wyłudził od przedsiębiorców ponad 5 milionów złotych!

Opublikowano: czw, 4 cze 2020 12:26
Autor:

Mielczanin wyłudził od przedsiębiorców ponad 5 milionów złotych! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 42 - letni mieszkaniec Mielca, Grzegorz M. został tymczasowo aresztowany. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przedstawiła podejrzanemu 42 zarzuty związane z popełnionymi oszustwami, a łączna kwota wyłudzonych przez niego pieniędzy wynosi ponad 5 milionów złotych.

Postępowanie rozpoczęło się po tym, jak jeden z pokrzywdzonych przedsiębiorców pisemnie zawiadomił organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa w związku z zawartą z podejrzanym umową na dostawę cementu.

- Ustalony mechanizm przestępczego działania wyglądał w ten sposób, że Grzegorz. M. zapewniał pozyskanych kontrahentów o możliwości zakupu cementu w preferencyjnych cenach, jednak warunkiem koniecznym miała być przedpłata w wysokości 100 proc. wartości zamówienia. Następnie zawierał z pokrzywdzonymi stosowne umowy dostawy cementu, z których się później nie wywiązywał lub wywiązywał się tylko w niewielkim zakresie - informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Kwoty pieniężne stanowiące zapłatę za towar były przelewane na rachunki bankowe założone na inne osoby, a później dalej transferowane do pozostałych podmiotów. Z ustaleń śledztwa wynika, że w podobny sposób Grzegorz M. postąpił wobec kilkudziesięciu podmiotów gospodarczych działających na terenie całego kraju.

Podejrzanemu mieszkańcowi Mielca przedstawiono prokuratura przedstawiła 42 zarzuty związane z popełnionymi oszustwami, a łączna kwota wyłudzonych przez niego pieniędzy wynosi 5 382 675,20 złotych.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia zasadniczo zbieżne z ustaleniami śledztwa - przekazuje Andrzej Dubiel.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Z uwagi na to, że doszło do wyłudzenia mienia znacznej wartości, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.