Reklama

Mielczanin wygrał szantowy festiwal

Opublikowano:
Autor:

Mielczanin wygrał szantowy festiwal - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku grudnia w Stalowej Woli odbył się 31. już festiwal szantowy (Minishanties), organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa i Harcerstwa Wodnego HORYZONT oraz Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli. Najlepszym wykonawcą okazał się mieszkaniec Mielca, Krzysztof Grzebieniak.

Podczas dwudniowego festiwalu poza koncertami zaproszonych, uznanych zespołów śpiewających ballady odbył się konkurs w kategorii piosenki szantowej. Wzięło w nim udział dziesięciu wykonawców od lat 10 do lat kilkudziesięciu z terenu Polski południowo wschodniej.

Jury przyznało równorzędnie pierwsze miejsce dla mielczanina Krzysztofa Grzebieniaka i Roberta Krzyżanowskiego z Kielc. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Wach, a III – Julia Fijałkowska. 

Jury przewodniczył Mariusz Wiącek - współautor muzycznej audycji „Pod Żaglami Leliwy” i komandor Klubu Żeglarskiego Orkan z Mielca.

Jury jednogłośnie postanowiło nominować do udziału w XXXVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2017 w Krakowie zarówno Krzysztofa Grzebieniaka jak i Roberta Krzyżanowskiego.

Więcej w 52 numerze Tygodnika Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE