Reklama

Mielczanin napisał książkę! Już niedługo mielecka promocja "Białej Jaskółki" Jacka Tarana

Opublikowano:
Autor:

Mielczanin napisał książkę! Już niedługo mielecka promocja "Białej Jaskółki" Jacka Tarana - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziennikarz i fotoreporter Jacek Taran, znany z wieloletniej współpracy z Tygodnikiem Powszechnym wydał książkę fantasy adresowana do młodzieży powyżej 12 roku życia. Autor zapewnia jednak, że również czytelnik dorosły może w tej historii znaleźć coś dla siebie. "Biała Jaskółka" została wydana przez krakowskie Wydawnictwo "Nad Fosą". W Mielcu Jacek Taran spotka się z czytelnikami 15 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 

Spotkanie promocyjne z Jackiem Taranem, autorem powieści Biała Jaskółka odbędzie się 15 października 2020 r. o godz. 17.30 w  bibliotece przy ul. Kusocińskiego 2.


 „Książka Biała Jaskółka to powieść z gatunku fantasy adresowana do młodzieży powyżej 12 roku życia. Autor zapewnia jednak, że również czytelnik dorosły może w tej historii znaleźć coś dla siebie.


Czytaj także >>Krystian Sarama z gminy Przecław wygrywa muzyczny plebiscyt w RMF FM [VIDEO]Biała Jaskółka to opowieść o czternastoletniej Julii Marzec, wychowance sierocińca, na którą niespodziewanie spada zadanie na pozór przerastające jej siły i zdolności. Dziewczynka podejmuje się jego wykonania, przeczuwając, że dzięki temu uda się jej odkryć własną tożsamość, poznać swoje pochodzenie i przeznaczenie.

Warstwa fabularna to jednak tylko pretekst do ukazania problemów tkwiących o wiele głębiej. W fabularnych ramach baśniowej wędrówki toczy się walka nie tylko o przetrwanie wyimaginowanej krainy, ale przede wszystkim o wartości nadrzędne – solidarność, szacunek dla mniejszości, przyjaźń, lojalność. Autor w sugestywny sposób odwołuje się do problemów współczesnego świata – na kartach książki znajdziemy kryzysy emigracyjne, kryzys klimatyczny, starania o przetrwanie tradycji i towarzyszących jej obrzędów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE