Mielczanie z workiem medali na mistrzostwach w modelarstwie

Mielczanie z workiem medali na mistrzostwach w modelarstwie  - Zdjęcie główne

WiadomościW dniach 14-17 lipca w Lesznie na miejscowym lotnisku można było obserwować zmagania sportowców w walce o medale w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktualnej licencji sportowej- modelarstwo lotnicze i kosmiczne. Taką możliwość mieli również modelarze z Mielca, z Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznej LEONARDO. Po pierwszych zmaganiach pojawiły się zwycięstwa:

• Ania Bednarek została Mistrzynią  Polski Juniorek w konkurencji modeli rakiet z taśmą S6a.
  • Alex Sadowy zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w konkurencji rakiet z taśmą S6A ,
  • Franciszek Żmuda zajął II miejsce w tej kategorii, a Filip Pietras - III, co oznacza, że całe podium należało do przedstawicieli LEONARDO.
W konkurencji modeli rakiet wysokościowych S1B Wojciech Wojdyło okazał się najlepszy i sięgnął po tytuł Mistrza Polski.
Kornelia Goryczka zdobyła srebrny medal jako juniorka w konkurencji  modeli rakiet ze spadochronami, Franciszek Żmuda również w tej kategorii zdobył srebro. A Renata Pasik-Goryczka podwójne złoto w kategorii seniorek i w kategorii seniorów.

Wspaniały owocny wyjazd przyniósł wiele medali, zaszczytów i radości, nie tylko dla mistrzów, ale również dla Miasta Mielca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i pięknych błyszczących medali.