Reklama

Miasto zbuduje nową drogę. Na inwestycję otrzymało dofinansowanie

Opublikowano:
Autor:

Miasto zbuduje nową drogę. Na inwestycję otrzymało dofinansowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za prawie 4 miliony złotych powstanie nowa ulica w Mielcu zlokalizowana w mieleckim parku przemysłowym na osiedlu Wojsław. Inwestycja zostanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ogłosił listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.  Na liście tej znalazło się zadanie inwestycyjne zgłoszone przez miasto Mielec.

CZYTAJ TAKŻE: >>> Płonie ferma drobiu w Żarówce. W ogniu znalazło się 7000 indyków [FOTO]

Planowana droga znajdować się będzie na terenach przyległych do Mieleckiego Parku Przemysłowego – obszar B na osiedlu Wojsław. Jedna część nowego traktu drogowego o długości 763 metrów zostanie poprowadzona przebudowanym odcinkiem ulicy Inwestorów, a druga część będzie całkowicie nową ulicą łączącą się z istniejącą drogą wewnętrzną umożliwiającą dojazd do obwodnicy miasta.

Ulica wyposażona w kanalizację teletechniczną i deszczową wraz z chodnikiem  wykonanym z kostki brukowej będzie oświetlona 26 latarniami. Wybudowane zostaną także dwie zatoki autobusowe.

CZYTAJ TAKŻE: >>> Tragiczny wypadek w Sadkowej Górze!

Realizacja tego projektu pozwoli na otwarcie kolejnych terenów Mieleckiego Parku Przemysłowego pod działalność inwestycyjną. Możliwe będzie bezpośrednie wyprowadzenie ruchu z obszaru przemysłowego zarówno na drogę wojewódzką – obwodnicę miasta Mielca, jak i do samego centrum miasta.

Kosztorysowa wartość projektu zamyka się kwotą 3 mln 939 892 zł., natomiast kwota dofinansowania zadania środkami Funduszu wyniesie  1 mln 789 930 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE