Reklama

Miasto Mielec ubiega się o środki zewnętrzne. W planach potężne inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Miasto Mielec ubiega się o środki zewnętrzne. W planach potężne inwestycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Mielec, budowa instalacji zagospodarowania odpadów komunalnych, a także przebudowa i rozbudowa istniejącego dworca autobusowego – to największe zadania, na których realizację Urząd Miejski w Mielcu stara się pozyskać dofinansowanie. Łączna wartość projektów to aż 216 mln zł.

Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej

Zakres projektu obejmuje budowę systemu zaopatrzenia w wodę, budowę kanalizacji rozdzielczej w miejsce istniejącej kanalizacji ogólnospławnej, a także modernizację oczyszczalni ścieków.

Co to oznacza dla mieszkańców Mielca? Zrealizowanie projektu zapewni stałość składu fizykochemicznego wody ujmowanej, a tym samym wpłynie na zwiększoną stabilność parametrów fizykochemicznych i bakteriologicznych wody w wodociągu miejskim.

– Należy podkreślić, że realizacja projektu będzie miała bezpośredni wpływ na komfort życia mieszkańców Mielca. Wyeliminowane zostaną zanieczyszczenia związane z cofaniem się ścieków, zyskamy wodę dobrej jakości – mówi Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Szacowana kwota przedsięwzięcia to 140 milionów złotych. Urząd Miejski w Mielcu ubiega się o wpisanie zadania do Krajowego Planu Odbudowy.

Budowa instalacji zagospodarowania odpadów komunalnych

W skład instalacji wchodzi sortownia odpadów selektywnie zbieranych  z możliwością sortownia zmieszanych odpadów komunalnych oraz kompostownia odpadów zielonych.

Projekt ma na celu zagospodarowanie odpadów w sposób bezpieczny dla środowiska, uwzgledniający efektywny oraz ekologiczny odzysk i recycling, co wpisuje się w idee zrównoważonego rozwoju.

Szacowana kwota zadania to 31 590 250,00 zł. Mielecki magistrat ubiega się o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przebudowa i rozbudowa istniejącego dworca autobusowego

Rozbudowany dworzec zyskałby także nową funkcję – centrum przesiadkowego dla transportu autobusowego, komunikacji miejskiej oraz kolei. Rozbudowany zostałby układ drogowy oraz ścieżki rowerowe prowadzące do wszystkich osiedli w promieniu minimum 4 km od dworca. Ponadto, w planach są także trzy parkingi w formule “Bike&Ride” dla rowerów.

Szacunkowa wartość projektu to 45 000 000,00 zł. Urząd Miejski w Mielcu ubiega się o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 Modernizacja miejskich  dróg

Mielecki magistrat ubiega się również o środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie w wysokości 50% kosztów do każdego zadania, możliwa będzie modernizacja ul. Szafera oraz ul. Osiedlowej. Wartość prac związanych z przebudową ul. Szafera to 4 444 834,75 zł, koszt remontu na ul. Osiedlowej to 3 224 581,46 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE