Reklama

Miała być gotowa we wrześniu. Kiedy pojedziemy nową obwodnicą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miała być gotowa we wrześniu. Kiedy pojedziemy nową obwodnicą? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wiosny tego roku trwają prace na rondzie w Piątkowcu. Rondo jest już gotowe, natomiast droga w kierunku Rzędzianowic wciąż jest niedostępna dla kierowców. Fragment drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca to brakujący odcinek obwodnicy Mielca. Kiedy kierowcy będą mogli jeździć nową drogą?

Fragment drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca domknie trakt okalający miasto. Roboty za 52 mln zł miały się zakończyć już we wrześniu tego roku. Dofinansowanie do tej inwestycji w ramach RPO województwa podkarpackiego wynosi 42,8 mln zł.

Inwestycja zakładała powstanie 7 km nowej drogi wojewódzkiej, prowadzącej z Piątkowca przez Rzędzianowice i finalnie do Mielca. Trasa będzie przebiegać przez nowy most na Wisłoce oraz przez wiadukt nad linią kolejową nr 25. Dzięki temu trasa połączy się z istniejącą już wschodnią obwodnicą Mielca. Samochody jadące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej ominą dzięki temu centrum miasta. Ostatnim etapem budowy obwodnicy jest wiadukt nad linią kolejową przy ul. Sienkiewicza.

Jak przedstawiają się postępy prac? Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie złożył dokumenty zgłoszenia odbioru inwestycji "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od m. Piątkowiec przez m. Rzędzianowice do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz z budową mostu na rzece Wisłoka - etap II" do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowalnego.

- Oczekujemy na decyzję WINB. Planowane otwarcie drogi powinno nastąpić pod koniec 2022 roku - przekazała nam Joanna Szarata, Specjalista ds. Informacji Publicznej Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy