Reklama

Miał uzdrowić finanse szpitala. Zwolnił się po dwóch miesiącach

Opublikowano: wt, 21 gru 2021 08:05
Autor: | Zdjęcie: Szpital Specjalistyczny w Mielcu

Miał uzdrowić finanse szpitala. Zwolnił się po dwóch miesiącach - Zdjęcie główne

Kto teraz uzdrowi finanse mieleckiego szpitala? | foto Szpital Specjalistyczny w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po dwóch miesiącach pracy w mieleckim szpitalu dyrektor ds. ekonomicznych Daniel Honkisz złożył rezygnację. Do tego placówkę pogrąża ogromne zadłużenie, przekraczające 42 miliony złotych. Miało być uzdrowienie finansów, jest szybkie odejście.

Daniel Honkisz z Tarnowa, który jako dyrektor ds. ekonomicznych w mieleckim szpitalu miał uzdrowić finanse placówki, zrezygnował po kilku tygodniach pracy. Czyżby nie widział nadziei na wyprowadzenie mieleckiej lecznicy na prostą z ponad czterdziestomilionowego zadłużenia?

Daniel Honkisz rozpoczął pracę w naszym szpitalu po wprowadzeniu w jednostce nowego regulaminu organizacyjnego. Przejął on obowiązki od Małgorzaty Topolskiej, która przez pewien czas pełniła obowiązki dyrektora ds. ekonomicznych, a obecnie jest zastępcą dyrektora ds. organizacyjno-administracyjnych.

Jego zadaniem było wyprowadzenie finansów mieleckiego szpitala na prostą. Jak się okazuje, nie wywiąże się z tego zadania.

Nieoficjalnie mówi się, że zastępca dyrektora ds. finansowych odchodzi, ponieważ jego propozycje decyzji w kwestiach finansowych nie znalazły uznania organu tworzącego szpital, w związku z tym nie widzi możliwości wyprowadzenia szpitala z zadłużenia. Zdaniem starostwa tak nie było, gdyż Daniel Honkisz nawet nie zdążył złożyć propozycji wyjścia szpitala z kryzysu finansowego.

O to, kiedy dyrektor ds. finansowych zakończył współpracę, czy otrzyma odprawę oraz  o inne ważne kwestie dotyczące szpitala zapytaliśmy starostę mieleckiego Stanisława Lonczaka.

- Dyrektor Daniel Honkisz zakończył pracę w mieleckim szpitalu 18 grudnia bieżącego roku i nie otrzyma odprawy z tego tytułu. Była to osobista decyzja pana Honkisza. Do organu tworzącego reprezentowanego przez Zarząd Powiatu Daniel Honkisz nie złożył propozycji dotyczących uzdrowienia finansów szpitala. Pracował bardzo krótko w szpitalu i dopiero się zapoznawał ze szczegółami finansowymi szpitala. Zapewne miał swoje pierwsze przemyślenia w zakresie uzdrowienia finansów szpitala, które przedstawił dyrektorowi szpitala Jarosławowi Kolendzie – przekazał starosta mielecki Stanisław Lonczak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy