Reklama

Mateusz i Piotr z ZST w Mielcu osiągnęli sukces na mistrzostwach IT

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZST w Mielcu

Mateusz i Piotr z ZST w Mielcu osiągnęli sukces na mistrzostwach IT - Zdjęcie główne

Mateusz Mazur i Piotr Kasprzak - uczniowie ZST w Mielcu z sukcesami na ogólnopolskich mistrzostwach. | foto ZST w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wzięli udział w I Ogólnopolskich Mistrzostwach IT (Information Technology) w Poznaniu. Mateusz Mazur i Piotr Kasprzak najpierw awansowali do ścisłego finału, a następnie z sukcesami rywalizowali z innymi uczniami z całego kraju.

Ogólnopolskie mistrzostwa IT to jedyny w swoim rodzaju turniej pozwalający sprawdzić się w jednej z wielu dziedzin związanych z ogólnie pojętą informatyką. Młodzież mogła rywalizować w jednej z 6 dywizji – programista, robotyka, cyberbezpieczeństwo, druk 3D, creative IT oraz mechanik IT.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu: Mateusz Mazur i Piotr Kasprzak z klasy 4BIp pod opieką nauczycielki  przedmiotów informatycznych Eleny Skowron reprezentowali szkołę w finale Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w kategorii mechanik IT, które odbywały się podczas prestiżowego międzynarodowego wydarzenia Poznań Game Arena.

W półfinałach zorganizowanych 30 września wzięło udział 2201 zespołów z całej Polski. Do finału, który został przeprowadzony 8 października, w dywizji mechanik IT zakwalifikowało się 8 dwuosobowych drużyn, w tym dwóch uczniów ZST w Mielcu. Uczniowie zmierzyli się w konkurencji indywidualnej. Mateusz Mazur zajął II miejsce, a Piotr Kasprzyk znalazł się tuż za podium. Uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem teoretycznym, praktycznym,  kreatywnością i umiejętnościami z zakresu  mechanik IT.

Na terenie Targów Poznań Game Arena na uczestników Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw IT czekały najbardziej aktualne nowinki technologiczne, zaawansowane produkty informatyczne, możliwość szkoleń z potencjalnymi pracodawcami oraz elita branży IT.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, GovTech, MEiN Tech, Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji - Janusz Cieszyński, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, a także Polskie Towarzystwo Informatyczne, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Informatyki oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy