Reklama

Maseczki na targowisku to fikcja. Nikt nie przestrzega żadnych zasad

Opublikowano:
Autor:

Maseczki na targowisku to fikcja. Nikt nie przestrzega żadnych zasad - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Zobaczcie jak wygląda handel na targowisku przy ulicy Wolności. Tłum ludzi, a maseczki nikt nie nosi. Nikt nie przestrzega warunków sanitarnych związanych z koronawirusem. Strach tam chodzić – zaalarmował nas mieszkaniec Mielca.

Chcąc sprawdzić ten sygnał w miniony czwartek (30.07) wybrałem się na targowisko. Rzeczywiście z handlujących warzywami i owocami maseczek nie ma nikt. Z kupujących nieliczni, choć jest taki prawny obowiązek.

- Obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego jest w obiektach handlowych lub usługowych i na targowiskach, straganach – potwierdził nam Mateusz Radko, z biura prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Jednocześnie dodał.

- Sprawdzanie przestrzegania obowiązku noszenia maseczek przez Państwową Inspekcję Sanitarną odbywa się przy okazji kontroli urzędowych zakładów umieszczonych w harmonogramach kontroli na rok 2020 - zakłady żywnościowe, zakłady pracy, obiekty użyteczności publicznej, podmioty publiczne – oraz podczas kontroli interwencyjnych.  Podczas przeprowadzanych kontroli pracownicy obiektów handlowo-usługowych są pouczani przez kontrolujących o obowiązku związanym z zakrywaniem ust i nosa.

Kontrolą noszenia maseczek  na miejskich targowiskach zajmuje się  też straż miejska.

- Kontrole straży miejskiej dotyczące maseczek  na miejskich targowiskach mają charakter ciągły. Do tej pory nikt nie został ukarany. Osoby bez maseczek są upominane, a chętnym wręczane są maseczki -  stwierdziła Marietta Mateja-Nowak z Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Jak widać skuteczność tych działań nie jest zadowalająca.  Na miejskim targowisku przy ul. Wolności jak  ludzie   lekceważyli zasady związane z obowiązkiem noszenia maseczek, tak dalej je lekceważą.

Tymczasem koronawirus nie odpuszcza, ale wręcz ataku. Wczoraj (30 lipca) odnotowaliśmy w Polsce rekord  dobowych zakażeń – 612 osób, zmarło 15 osób.  Dziś (31 lipca) ten rekord został pobity – 657 przypadków zakażeń, 7 osób zmarło. Krzywa zakażeń rośnie i osiąga najwyższe, nie notowane do tej pory poziomy.

Również Podkarpacie i powiat mielecki biją w ostatnim czasie rekordy zakażeń. 12 lipca odnotowano w woj. podkarpackim rekordowe 46 przypadków zakażeń, a  wczoraj (30 lipca) drugi co do wielkości wynik – 45 zakażeń. Wczoraj  swój rekord odnotował powiat mielecki, w którym odnotowano w ciągu jednej doby 8 zakażeń.

Na dzień dzisiejszy (31 lipca) w Polsce odnotowano łącznie 45 688 przypadków zakażeń oraz 1 716 zgony.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE