Reklama

Mars, Snickers i inne - popularne lody wycofane z obrotu. GIS ostrzega

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: iStock

Mars, Snickers i inne - popularne lody wycofane z obrotu. GIS ostrzega - Zdjęcie główne

Mars, Snickers i inne - popularne lody wycofane z obrotu. GIS ostrzega | foto iStock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie Główny Inspektor Sanitarny podejmował decyzję o wycofaniu produktów zanieczyszczonych składnikiem, którego stosowanie niedozwolone jest na terenie Unii Europejskiej, ponieważ może być niebezpieczny dla zdrowia. Tym razem ze sklepów znikną określone partie popularnych lodów. Sprawdź, czy masz je w swoim domu i pozbądź się ich jak najszybciej.

Tlenek etylenu. Dlaczego jest niebezpieczny?

To właśnie ten składnik jest powodem wycofania z obrotu lodów, które w Polsce cieszą się dużą popularnością. Według informacji zamieszczonej na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łodzi, jego działanie może być niekorzystne dla zdrowia człowieka, dlatego konieczne jest wycofanie z obrotu produktów, w których powstało ryzyko jego wystąpienia.

Tlenek etylenu jest substancją toksyczną. Zewnętrznie może powodować poważne oparzenia skóry i uszkodzenia oczu. Wdychanie ETO wiąże się z ryzykiem powstania wad genetycznych, nowotworów, zaburzeń płodności i rozwoju płodu. Niepożądana substancja wykazuje również działanie nasenne oraz powoduje zawroty głowy. Jej obecność wykryto w składniku wykorzystywanym do produkcji wycofanych właśnie lodów.

 

O jakie produkty chodzi?

Firma Mars Sp. z o.o. otrzymała od dostawcy informację o skażonym surowcu, po czym niezwłocznie podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji i wycofaniu z obrotu partii lodów Mars, Maltesers, Snickers i Bounty, Twix i M&M’s, które mogą być zanieczyszczone niebezpiecznym tlenkiem etylenu. Poniżej przedstawiamy listę produktów wraz ze wskazaniem partii oraz daty przydatności do spożycia, które pomogą w zidentyfikowaniu kwestionowanych wyrobów.

 

Źródło: gis.gov.pl

GIS ostrzega, aby wstrzymać się od spożycia ww. lodów. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje przebieg wycofywania produktu ze wszystkich etapów jego dystrybucji. W przypadku dodatkowych pytań konsumenci mogą kontaktować się telefonicznie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod nr telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 08:15-16:15.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy