Reklama

Mariusz Błaszczak z wizytą w Nowej Dębie. Tamtejszy poligon będzie powiększony

Opublikowano:
Autor:

Mariusz Błaszczak z wizytą w Nowej Dębie. Tamtejszy poligon będzie powiększony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu dzisiejszym minister Mariusz Błaszczak odwiedził poligon w Nowej Dębie. Podczas swojej wizyty ogłosił decyzję o powiększeniu obszaru przeznaczonego do ćwiczeń wojskowych. Poligon ma być drugim co do wielkości w naszym kraju.

W środę 25 września  szef MON ogłosił decyzję o rozbudowie poligonu w Nowej Dębie. Będzie to spektakularne powiększenie, gdyż zgodnie z obietnicą poligon powiększy się aż o 10 tys. ha gruntów, co spowoduje, że będzie to drugi największy poligon w Polsce. Jego rozbudowa umożliwi realizację inwestycji na Placu Ćwiczeń Taktycznych – Lipa, który wejdzie w skład Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych  Dęba.

Planowana inwestycja będzie obejmować budowę budynku koszarowego, modernizację strzelnicy artyleryjskiej, budowę lądowiska Medavac oraz wykonanie placu szkolenia OPBMR.

21. Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia wzbogacił się o dziewięć Samobieżnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych POPRAD, które przekazał minister. Pojazdy te przeznaczone są do wykrywania, rozpoznawania i niszczenia celów powietrznych na bliskich odległościach i małych wysokościach przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych bliskiego zasięgu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE