Reklama

Marihuana szansą dla Marka

Opublikowano:
Autor:

Marihuana szansą dla Marka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy marihuana do celów leczniczych będzie w końcu zalegalizowana? Czy jest szansa, że skuteczne leczenie nieuleczalnych dotąd chorób stanie się możliwe? Również i w powiecie mieleckim są osoby, które jedyną nadzieję w walce z ciężką chorobą pokładają w tej zakazanej roślinie. Czy dostaną szansę leczenia w ten niestandardowy sposób?

Lata badań prowadzonych przez różnych specjalistów nad konopiami indyjskimi pokazały, że oprócz zawartości substancji psychoaktywnych posiadają one również właściwości lecznicze. Przeprowadzono wiele badań klinicznych, które potwierdzają korzyści ze stosowania marihuany medycznej.

Dlaczego więc w Polsce jest nielegalna? Działanie psychoaktywne marihuany powoduje wyzwalanie dopaminy, przez co także zmianę samopoczucia. Może więc ona powodować halucynacje, złudzenia oraz mieć wpływ na to, jak myślimy. Do celów leczniczych stosuje się jednak specjalną odmianę, niezawierającą bądź zawierającą nieznaczną ilość THC. Ponadto warto zauważyć, że, jak podkreślają specjaliści, wiele z tych efektów ubocznych dla niektórych chorych może mieć znaczenie terapeutyczne. Dla osoby cierpiącej na bezsenność nadmierne uspokojenie oraz uczucie senności może być pożądane. Dla nastolatki leczonej z powodu anoreksji zwiększenie apetytu również wydaje się korzystne, podobnie jak u osób wyniszczonych np. z powodu choroby nowotworowej.

Więcej w 4 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE