Reklama

Maria Napieracz od grudnia nie będzie dyrektorem pogotowia. Jest już nowa komisja.

Opublikowano:
Autor:

Maria Napieracz od grudnia nie będzie dyrektorem pogotowia. Jest już nowa komisja. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Maria Napieracz straci stanowisko dyrektora w mieleckim pogotowiu. To pokłosie decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który unieważnił procedurę konkursową, w wyniku której obecna dyrektor została wybrana.

Po prawomocnej decyzji sądu, Zarząd Powiatu Mieleckiego postanowił rozwiązać z Marią Napieracz umowę. W wyniku podpisanego porozumienia stron Maria Napieracz będzie zarządzać placówką do końca listopada.

Przypominamy: Paweł Pazdan, obecnie wiceprezydent Mielca, a dawniej dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, złożył wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie o stwierdzenie nieważności konkursu na stanowisku dyrektora pogotowia.

Chodzi o zeszłoroczny konkurs na stanowisko dyrektora powiatowej placówki, który odbył się w lecie 2018 roku. Paweł Pazdan był dyrektorem tej placówki, ale skończyła mu się kadencja. W organizowanym przez Zarząd Powiatu Mieleckiego konkursie wygrała Maria Napieracz, która była wtedy wicestarostą.

Sprawa konkursu z ubiegłego roku

Jak się okazuje, Paweł Pazdan ma wątpliwości co do bezstronności członków komisji konkursowej.

- W mojej ocenie zaszły przesłanki, które są przewidziane w przepisach prawa, a mówią o wątpliwościach co do formalnej procedury przeprowadzenia konkursu. Chodzi między innymi o wątpliwości, które mogły wystąpić co do bezstronności członków komisji, dlatego zwróciłem się do sądu, aby jednoznacznie wyjaśnić, czy te wątpliwości, które ja dostrzegam, są uzasadnione czy też nie – komentował kilka miesięcy temu Paweł Pazdan.

- Jeżeli te argumenty prawnie są uzasadnione, rozstrzygnie to sąd, a jeżeli tych argumentów tak naprawdę nie ma od początku, więc dlaczego? Jako wicestarosta nie byłam pracodawcą żadnego członka komisji, bo jest to prawo zastrzeżone tylko i wyłącznie dla starosty – tak wtedy komentowała tę sytuację Maria Napieracz, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.
Komisja wybierze.

W grudniu nowy dyrektor pogotowia

- W związku z rozwiązaniem stosunku pracy z dyrektorem Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu oraz podpisanym porozumieniem z dotychczasową dyrektor Marią Napieracz, rozwiązującą umowę o pracę, oraz mając na uwadze ciągłość w zarządzaniu jednostką, należy przeprowadzić konkurs na dyrektora mieleckiego pogotowia – mówił na zeszłotygodniowych obradach sesji Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego.


Wobec czego zarząd powiatu mieleckiego na sesję powiatową przygotował projekt uchwały o powołaniu komisji konkursowej, która wybierze nowego dyrektora.

- Zostały wyczerpane wszelkie ścieżki odwoławcze dotyczące ewentualnych rozstrzygnięć w zakresie konkursu, który miał miejsce ponad rok temu – mówił wicestarosta Andrzej Bryła. - Po rozwiązaniu stosunku pracy dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania placówki należy przeprowadzić konkurs i wyłącznie wyłonić dyrektora pogotowia w Mielcu – dodał i zaproponował wybór pięcioosobowego składu komisji konkursowej.

Rada Powiatu Mieleckiego jednogłośnie powołała skład komisji konkursowej. Starostwo ma teraz dwa miesiące na przeprowadzenie konkursu, a jak wszystko przebiegnie bez trudności, to od pierwszego grudnia nowy dyrektor będzie zarządzał mieleckim pogotowiem.

Nowego dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Mielcu wybiorą:

- Grzegorz Tychanowicz – przewodniczący komisji, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego,

- Bogusław Peret – radny powiatu mieleckiego,

- Waldemar Barnaś - radny powiatu mieleckiego

- Magdalena Krępa, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych,

- Michał Deptuła - przedstawiciel rady społecznej działającej przy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE