Reklama

„Marcel” niespodziewanie podniósł ceny biletów. Pasażerowie zaskoczeni

Opublikowano:
Autor:

„Marcel” niespodziewanie podniósł ceny biletów. Pasażerowie zaskoczeni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj w nocy firma przewozowa „Marcel” niespodziewanie podniosła ceny biletów. Pasażerowie są zaskoczeni, ale również kierowcy i pracownicy firmy.

Marcel” to największa firma przewozowa w regionie posiadająca ponad 100 pojazdów (busów i autobusów). Obecnie obsługuje 9 linii regularnych na terenie woj. podkarpackiego i dwóch ościennych. Wykonuje codziennie około 400 kursów obwożąc tysiące osób do pracy, szkół, uczelni.

Jedną z tras, którą obsługuje „Marcel” jest Rzeszów-Mielec-Rzeszów. Jeździ też na trasach do Kolbuszowej, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Dębicy, Ropczyc, Sanoka, Brzozowa.

Podwyżki cen biletów, które weszły w życie w środku miesiąca, dziś w nocy zaskakują swoją wysokością. Bilet na trasie Rzeszów- Mielec, który kosztował 12 zł kosztuje 13 zł. Wzrost o 1 zł i ok. 8 proc. Ale im krótsza trasa ta podwyżka jest coraz wyższa. Bilet z Kolbuszowej do Mielca, który kosztował 9 zł kosztuje 10 zł. Podwyżka też o złotówkę, ale w procentach jest to już 11 proc. Bilet z Siedlanki do Mielca, który kosztował 7 zł kosztuje 8 zł. Też 1 zł wzrostu ceny, ale w procentach to aż 14 proc.

Średni wzrost podwyżki sięga więc 11 procent co nie uzasadnia ani   inflacja ( wynosi obecnie ok. 3,5 proc.) ani ceny paliw, które są stabilne i według zapowiedzi  przez dłuższy czas takie pozostaną.

Próbowaliśmy się zorientować co było powodem tak dużych podwyżek cen biletów, ale w dziale informacji firmy „Marcel” w Rzeszowie nikt nie chciał z nami na ten temat rozmawiać. Z właścicielem firmy nie udało nam się skontaktować.

Nieoficjalnie udało nam się tylko porozmawiać tylko z jednym z kierowców „Marcela” Jak nam powiedział decyzja o podwyżkach cen biletów zapadła dziś w nocy. Zaskoczeni są pasażerowie, ale również kierowcy i pracownicy firmy, którym wcześniej  o tym nikt nie mówił.

Do tematu powrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE