Reklama

Mali artyści z powiatu mieleckiego tańczyli na południu Europy

Opublikowano: pt, 5 lip 2019 20:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespoły z Mielca I Czermina reprezentowały Polskę na międzynarodowym festiwalu muzyki i tańców ludowych w Czarnogórze. .

W dniach 29 – 30 czerwca w  Czarnogórze odbył się XI International Music & Folk-Dance Festival  „Summer Music Festival - St Stefan”, Budva, Montenegro 2019. Wzięły w nim  udział  zespoły ze Słowenii, Węgier, Polski, Bułgarii, Łotwy, Rumunii, Chorwacji, Macedonii, Czech.
 Organizatorem Festiwalu jest World FestivalAssociation – organizacja, której celem jest połączenie wszystkich festiwali na świecie,  celebrowanie muzyki, tańca, łączenie różnych kultur z całego świata poprzez muzykę, taniec i tradycyjne stroje narodowe.                                    
W tym roku Polskę reprezentowały zespoły  Zespół Tańca Ludowego „KRAKOWIAK” z Krakowa,  z Mielca: Dziecięcy Zespół Tańca „ZIEMIA MIELECKA”  i ZPiT „MALI RZESZOWIACY”oraz  Zespół  Tańca „ARTIS” z Czermina.
Wyprawq na czarnogórskie wybrzeże, zwane „BudvanskąRivijerą” rozpoczęła się 26 czerwca. W drodze na Festiwal mali artyści zwiedzili  w Mezokovesdna na Węgrzech, gdzie pływali w basenach termalnych. W sobotę 29 czerwca w godzinach wieczornych odbyła się uroczysta parada – pochód ulicami miasta, a następnie prezentacje festiwalowe. Członkowie  ZPiT „Mali Rzeszowiacy” zatańczyli tańce kaszubskie.DZT „Ziemia Mielecka”  brawurowo zaprezentowała się  w suicie tańców żywieckich i uzyskała certyfikat festiwalowy.
Wyjazd na festiwal połączony był z wypoczynkiem i kąpielą
w Morzu Adriatyckim, rejsem statkiem po Zatoce Kotorskiej, i zwiedzaniem Budvy, Tivatu, HercegNovi, Kotoru, jaskini BluCave, Dubrovnika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE