Reklama

Letni poligon mieleckich strzelców

Opublikowano:
Autor:

Letni poligon mieleckich strzelców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 20 strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2093 wzięło udział w Hrubieszowie w zajęciach poligonowych z żołnierzami. Przez kilka lipcowych dni ćwiczyli taktykę i umiejętności zwiadowcze pod okiem wojskowych specjalistów 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

W ramach zajęć odbyły się moduły ćwiczeniowe SERE, czyli bytowania w terenie leśnym i niezamieszkałym, połączone z budowaniem odpowiednich kryjówek i schronów zwiadowczych. Zajęcia były bardzo męczące. Pogoda i warunki terenowe nie rozpieszczały, ponadto wysoki poziom zaangażowania, którego od mielczan wymagali wojskowi instruktorzy nie pozwalał na błędy.

Trud się opłacił i na pewno będzie owocował. - Jednostka rozpoznania i zwiadu z Hrubieszowa to najwyższej klasy specjaliści w swojej dziedzinie. Doświadczenie i umiejętności oficerów potwierdzają misje wojskowe w ramach NATO.

Tym bardziej cieszy i buduje nas możliwość współpracy z pułkiem i to, że dostrzegli w nas równorzędnych partnerów w tworzeniu struktur Obrony Terytorialnej – podsumowuje zastępca dowódcy ds. logistyki Andrzej Zemmel, dodając: - Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych strzelców. Warto, więc bym w tym miejscu zwrócił uwagę na ich wzorową postawę, podziękował i przekazał im bardzo dobre opinie wojskowych instruktorów o naszym zaangażowaniu.

Te ćwiczenia są ważne

Tematyką pokrytych ze środków MON zajęć było przemieszczanie się pododdziału w terenie, budowa bazy przejściowej, bytowanie w terenie niezurbanizowanym, radzenie sobie w trudnych warunkach terenowych, w tym pozyskiwanie i przygotowywanie żywności i zaopatrzenia, maskowanie i zmiana bazy po wykryciu przez przeciwnika. Wszystko pod fachowym okiem wojskowych specjalistów.

- Wysiłek włożony w szkolenie pozwoli rozszerzyć wachlarz naszych umiejętności i doświadczenie bojowe. Jesteśmy wdzięczni zaangażowaniu dowództwa 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w realizację naszych potrzeb szkoleniowych. To, co przekazali nam instruktorzy zwiadu, pozwoli na uruchomienie kolejnej specjalności w naszej jednostce. Na pewno będziemy jeszcze nieraz wspólnie się szkolić – dodaje rzecznik JS 2093 Marek Zalotyński.

Mielecka JS 2093 powstała w 2014 roku. Skupia obecnie około 100 członków. W ostatnim czasie mieleckich strzelców można było dostrzec podczas Regionalnego Ćwiczenia Obronnego w Bieszczadach, ale także podczas uroczystości patriotycznych w Tuszowie Narodowym, stoiskach na pikniku rodzinnym w Baranowie Sandomierskim i powiatowym pikniku na rozpoczęcie lata w Mielcu oraz mieleckiej strzelnicy LOK. Ponadto cały czas trwa akcja rekrutacyjna jednostki.

Chętni mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony facebookowej organizacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE