Reklama

Lasy powiatu pod nadzorem nadleśnictw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lasy powiatu pod nadzorem nadleśnictw - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 stycznia Starostwo Powiatowe w Mielcu zawarło porozumienie z Nadleśnictwami: Mielec i Tuszyma w sprawie pełnienia nadzoru nad gospodarką leśną. Nadzór obejmie m.in. lustracje lasów z uwzględnieniem zagadnień, o których mowa w ustawie o lasach czy cechowanie drewna i wydawanie świadectw legalności jego pozyskania. Zadaniem nadleśnictw będzie też kontrolowanie wykonywania zadań określonych w uproszczonych planach urządzenia lasów oraz przekazywanie informacji na temat pełnionego nadzoru.

Każdego roku władze samorządowe Powiatu Mieleckiego powierzają nadzór nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa Nadleśnictwom Mielec i Tuszyma.

Reprezentujący te jednostki Nadleśniczy Hubert Sobiczewski i Eryk Maziarski, we wtorek, 10 stycznia, podpisali kolejne takie porozumienie na rok 2023. Starostwo Powiatowe w Mielcu podczas spotkania reprezentowali: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski i Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Jan Kłodowski.

Zgodnie z zawartym porozumieniem Nadleśnictwo Mielec zobowiązało się do prowadzenia nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych na terenie gmin:

 • Gawłuszowice,
 • Tuszów Narodowy,
 • Miasto Mielec,
 • Padew Narodowa 
 • Mielec (obręby: Trześń, Szydłowiec, Chorzelów, Złotniki, Chrząstów, Wola Chorzelowska)

Nadleśnictwo Tuszyma dbać będzie z kolei o tego samego rodzaju lasy położone na terenie

 • Miasta i Gminy Przecław,
 • Miasta i Gminy Radomyśl Wielki
 • oraz gmin: Borowa,
 • Czermin,
 • Wadowice Górne
 • Mielec (obręb: Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów, Rzędzianowice, Boża Wola, Wola Mielecka)

Nadzór obejmie m.in. lustracje lasów z uwzględnieniem zagadnień, o których mowa w ustawie o lasach czy cechowanie drewna i wydawanie świadectw legalności jego pozyskania. Zadaniem nadleśnictw będzie też kontrolowanie wykonywania zadań określonych w uproszczonych planach urządzenia lasów oraz przekazywanie informacji na temat pełnionego nadzoru. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy