Reklama

Łąka w środku Mielca. Znamy szczegóły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łąka w środku Mielca. Znamy szczegóły - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 października ustalony został ostateczny zakres prac niezbędnych do założenie łąki kwietnej, zlokalizowanej pomiędzy ulicą Kazimierza Jagiellończyka, a ul. Kusocińskiego w Mielcu.

Powierzchnia planowanej łąki wynosi 300m2. Część terenu o pełnym nasłonecznieniu na pow. 100m2  zostanie obsiana mieszanką nasion łąki wieloletniej z domieszką roślin jednorocznych kwitnących.

Druga część łąki znajdująca się na obszarze częściowo zacienionym obsiana zostanie na powierzchni 200m2 mieszanką łąkową wieloletnią, zawierającą w swoim składzie 100% roślin kwitnących z dodatkiem roślin jednorocznych kwitnących.

Zostanie wbudowana też tablica informacyjna na temat  łąki kwietnej.

Skład gatunkowy mieszanki będzie ostatecznie ustalony z potencjalnym wykonawcą. Wysiew łąki nastąpi wiosną w roku 2022. Przygotowanie gruntu będzie wykonane przez wybranego w drodze zapytania Wykonawcę w terminie do 30 listopada 2021r. 

Szacowany koszt wykonania łąki mieści się w kwocie dofinansowania. Dodatkowo uzupełniająco miasto planuje wykonanie trawników otaczających łąkę i przyłącz  wodociągowy dla instalacji węży do podlewania, co byłoby zrealizowane ze środków budżetu Gminy Miejskiej Mielec. Szacowany koszt całkowity realizacji przedsięwzięcia wynosi ponad 40 000,00 zł brutto.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy