Reklama

Kulturalne wakacje w Mielcu. Będzie się działo!

Opublikowano:
Autor:

Kulturalne wakacje w Mielcu. Będzie się działo! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo okresu pandemii, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu działa bardzo prężnie. W czasie letnim zaplanowało szereg działań pod hasłem „Kulturalne wakacje”.W trudnych czasach Dom Kultury stawia na działania w przestrzeni miejskiej.

Przez miesiące wakacyjne w parku za Domem Kultury obejrzeć będzie można dwie wystawy plenerowe nawiązujące do 550-lecia lokacji miasta Mielca.

Pierwsza wystawa dotyczyć będzie ludzi, którzy mieli związek z naszym miastem.

W sierpniu natomiast obejrzymy wystawę przedstawiającą znane i mniej znane miejsca w naszym mieście. Do obu wystaw dołączona zostanie planszowa kolorowanka dla najmłodszych. Aby z niej skorzystać wystarczy zabrać z domu mazaki do tablic suchościeralnych.

Na maluchy czekać będzie także specjalnie namalowany na chodniku ruchowy tor zadań. 

Dodatkowo w wybranych częściach miasta pojawią się przestrzenne ramki, przez które zobaczyć będzie można miasto oraz zrobić sobie zdjęcie na jego tle.

Całe rodziny, czy grupy przyjaciół będą mogły w wolnej chwili podążać „Szlakiem Mieleckich Rzeźb” biorąc udział w grze miejskiej.

Jak co roku nie zabraknie plenerowych seansów kina letniego w Pałacyku Oborskich oraz bajkowych seansów w Kinie Galaktyka. W ramach kina letniego będzie można także obejrzeć produkcje Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich „ Legenda o Mielcu czyli baśniowe początki miasta” oraz „Mieleckie Historie wojenne”.

Dużym wydarzeniem będzie otwarcie wystawy pt. „Wsi spokojna, wsi wesoła. Mieleckie Lesioki!?” w Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich. W związku z wystawą przez całe wakacje muzeum czynne będzie także w niedziele w godz. 16.00-20.00. Nowej ekspozycji towarzyszyć będą muzyczne niespodzianki na żywo prosto z tarasu Pałacyku. Tymczasem Muzeum Historii Fotografii zaprasza do udziału w warsztatach iluzji optycznej.

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje warsztaty podróżnicze oraz czytanie fragmentów „Podróży Guliwera”. Dodatkowo w ramach akcji „Niedziela z książką” mieszkańcy zostaną zaproszeni do głośnego czytania na żywo. Najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską. Przechodząc obok budynku biblioteki w ramach „Letniej Galerii w oknie” będzie można podziwiać wystawę prac artystki Haliny Saj.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE