Kuba Świerczyński z Mielca zdobył tytuł wicemistrza Polski w Pit Bike Off-Road

Kuba Świerczyński z Mielca zdobył tytuł wicemistrza Polski w Pit Bike Off-Road - Zdjęcie główne

Wiadomości19 czerwca 10-letni Kuba Świerczyński z Mielca zadebiutował na Mistrzostwach Polski Pit Bike Off-Road. I to zadebiutował w pięknym stylu - został II wicemistrzem Polski!

Sukces ten wziął z ciężkiej pracy i godzin treningów.  Kuba  startuje w Pucharze Polski PitBike Off-Road GP Motocross i Enduro, i jest w swojej kategorii wiekowej czołowym zawodnikiem w naszym kraju.

Motocrossowa odmiana wyścigów Pit Bike rozwija się bardzo prężnie na przestrzeni ostatnich lat. W weekend 18-19 czerwca w Gdańsku zorganizowane zostały po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski w tej dziedzinie.  Do prestiżowych zmagań przystąpiło 101 zawodników,

Dziś był mega dzień. Debiut na Mistrzostwach. Super uczucie usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, stojąc na podium - skomentował Kuba.