Reklama

Ktoś rozlepił grafiki z napisem sugerującym "układ pomiędzy Urzędem Miasta w Mielcu a firmą Kronospan"

Opublikowano:
Autor:

Ktoś rozlepił grafiki z napisem sugerującym "układ pomiędzy Urzędem Miasta w Mielcu a firmą Kronospan" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W centrum miasta na latarniach ktoś rozlepił grafiki sugerujące układ - jaki zdaniem autorów akcji - ma istnieć pomiędzy Urzędem Miasta a Zakładem Kronospan.

Nie wiadomo, kto wyprodukował grafiki i dlaczego to zrobił. Materiał sugeruje "układ" do jakiego doszło pomiędzy zakładem Kronospan a magistratem, ew. starostwem powiatowym, lub urzędem marszałkowskim. Niestety tego możemy się tylko domyślać, bo autorzy akcji nie przygotowali komunikatu na temat swoich grafik. 

- Wielokrotnie deklarowaliśmy chęć współpracy w sferze mieleckich dążeń do poprawy jakości powietrza poprzez dialog na różnych płaszczyznach i w okresach poprzednich kadencji mieleckich samorządów. Prezentowanie, daleko idącego, braku zrozumienia dla konieczności kontunuowania dialogu jako formy współpracy  jest dla nas całkowicie niezrozumiałe - komentuje Marlena Bogdan z Kronospan Mielec

Do sprawy odniesie się także prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. Jego komunikat opublikujemy już niebawem. 

- Akcja "naklejkowa" to typowe działania, które w prymitywnym stylu podburzają opinię publiczną i...nic więcej. Druczki nie zawierają żadnej merytorycznej treści, nie odwołują się do faktów czy konkretów, a jedynie w mglisty sposób starają się oczerniać władze samorządowe, w tym mnie jako prezydenta. Naklejki pojawiły się, więc opinia publiczna być może oczekuje, że m. in. ja się do nich odniosę, ale tłumaczenie się z tego , że ktoś inny jest manipulatorem, który stawia samorząd, m. in. prezydenta, w złym świetle i to absolutnie bez żadnych podstaw, nie jest łatwe. Wyraźnie jest tu jakaś teoria spiskowa, podejrzenia "układu", ale jest oczywiste, że to fantazja autorów ulotek, którzy chcą łatwo osiągnąć efekt, czyli mocno poruszyć, zelektryzować całą społeczność. Temat jest niezwykłe ważny i wszelka uwaga mu się z pewnością należy, ale wywoływanie emocji takimi metodami, bezpodstawnymi atakami na samorząd, używaniem słów typu "układ" to tzw. tanie chwyty, całkowicie niedopuszczalne, niesprawiedliwe i nieuprawnione. Ponadto, nie wnoszą nic merytorycznego do sprawy - komentuje prezydent Jacek Wiśniewski. 

- Chcę podkreślić, że jeśli ktoś chce rozmawiać z prezydentem na temat niewątpliwie poważnego problemu miasta , jakim jest zanieczyszczenie, także przemysłowe, to znajdę drogę i możliwości na taki dialog - dodaje Jacek Wiśniewski.   

  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE