Reklama

Ksiądz Rawiński odchodzi ze Zgórska

Opublikowano:
Autor:

Ksiądz Rawiński odchodzi ze Zgórska - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZGÓRSKO. Po niespełna trzech latach posługi ksiądz Waldemar Rawiński rezygnuje z urzędu proboszcza w Parafii pw. Świętego Mikołaja w Zgórsku. Jego następca przejmie parafię już połową sierpnia.

- Potwierdzam informację, iż ks. Waldemar Rawiński złożył rezygnację z urzędu proboszcza – odpowiada na nasze zapytanie ks. Ryszard Nowak, rzecznik prasowy Biskupa Tarnowskiego. Przyczyny stojące za tą zaskakującą dla wielu decyzją nie są znane. Pewnym jest natomiast, iż obowiązki szefa zgórskiej plebanii przejmie ks. Wiesław Nowak, dotychczasowy proboszcz w Miliku. Swój urząd obejmie za niespełna trzy tygodnie, w sobotę, 13 sierpnia.

Ksiądz Waldemar Rawiński ze zgórską parafią związany był przez niecałe trzy lata. Funkcję proboszcza objął tuż po przejściu na emeryturę ks. Stanisława Niemca, 27 sierpnia 2013 roku. Swoją kapłańską posługę zaczął jednak w Olsztynie, a konkretniej – w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. W niedługim czasie żołnierzom posługiwał jeszcze w Górze Kalwarii oraz na warszawskim Bemowie, a także – w czasie misji pokojowych w Iraku oraz Afganistanie.

W międzyczasie pełnił funkcję proboszcza w Dęblinie, Żarach, Nowej Dębie, Orzyszu i Zegrzu, z którego to trafił do Parafii pw. Świętego Mikołaja w Zgórsku. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE