Reklama

Ksiądz Jacek Naleźny, proboszcz parafii w Wadowicach Dolnych z odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielne przedpołudnie (7 sierpnia) odbyła się Msza święta dziękczynna za 19 lat posługi Księdza Proboszcza Jacka Naleźnego w parafii św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych. Podczas której, kapłan otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

W imieniu Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, Poseł Fryderyk kapinos wręczył Księdzu Proboszczowi odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 - Odznaka honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej", przyznawana jest osobom, które wyróżniają się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kutury. Co istotne, odnaczenie to zostało nadane na wniosek mieszkańców Wadowic Dolnych.  Tak zasczytne wyróżnienie, wpisuje się w ocenę pracy Księdza w wielu obszarach. Należy bowiem przypomnieć, ,że na oprzestrzeni lat otrzymał Ksiądz również kościelne wyróżnienia "Expositorium Canonicale" oraz "Rochettum et Mantolettum". Na odnotowanie zasługuje również odznaczenie brązowym medalem IN CARITATE SERVIRE za wsparcie działań charytatywnych Caritas Polska.

Pragnę w tym szczególnym dniu złożyć Księdzu serdeczne podziękowania za
te 19 lat, ten czas, który z całą pewnością już zapisał się w historii tutejszej parafii oraz w sercach i wspomnieniach jej wiernych. - powiedział poseł Fryderyk Kapinos. 

Docenione zostały w ten sposób blisko dwie dekady działalności Księdza Jacka Naleźnego w Wadowicach Dolnych, gdy szczególną opieką otoczył miejscowy, zabytkowy kościół parafialny, przyczyniając się do  przeprowadzenia przy nim szeregu prac, które poprawiły jego stan techniczny oraz podniosły estetykę i walory architektoniczne.

Swoim występem liturgię oraz okoliczność nadania odznaczenia ubogaciła kapela „Wadowiacy” z Wadowic Dolnych. To właśnie prezes Stowarzyszenia Folklorystycznego „Wadowiacy” Zofia Midura, była jedną z inicjatorek nadania odznaczenia księdzu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy