Reklama

Ks. Janusz Paciorek nowym proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

Ks. Janusz Paciorek nowym proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup tarnowski Andrzej Jeż spotkał się z kapłanami, którzy przechodzą na emeryturę i z duchownymi, którzy otrzymali nominacje na proboszczów. Ksiądz Stanisław Składzień z parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu przechodzi na emeryturę. Zastąpi go ks dr Janusz Paciorek, który do tej pory pełnił funkcję proboszcza w parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Ks dr Janusz Paciorek pochodzi z parafii p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku w katedrze tarnowskiej z rąk ks. bpa Józefa Życińskiego. Pracował w parafiach: Pustków Osiedle i Nowy Sącz-Matki Bożej Niepokalanej.

Ukończył studia specjalistyczne z zakresu teologii duchowości na UKSW w Warszawie. Następnie pełnił posługę ojca duchownego w tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym. W 2006 roku wyjechał do posługi duszpasterskiej wśród Polaków w Wielkiej Brytanii. Po dwóch latach powrócił do kraju i został mianowany ojcem duchownym a następnie dyrektorem Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie oraz konsultorem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Od 2013 roku ks dr Janusz Paciorek był proboszczem w parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Łącku. Wczoraj - 12 czerwca w Tarnowie otrzymał nominacje na proboszcza w Mielcu.

Nowy proboszcz oficjalnie obejmie stanowisko w sierpniu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE