Reklama

Krzysztof Ślęzak, wicedyrektor oddziału ARP w Mielcu stracił pracę

Opublikowano: czw, 17 gru 2020 14:55
Autor: | Zdjęcie: FB ARP O/Mielec

Krzysztof Ślęzak, wicedyrektor oddziału ARP w Mielcu stracił pracę - Zdjęcie główne

Krzysztof Ślęzak po ponad 25 latach traci pracę w ARP. | foto FB ARP O/Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krzysztof Ślęzak po ponad 25 latach traci pracę w mieleckim oddziale Agencji Rozwoju Przemysłu. Z ARP był związany od jej początku, kiedy w Mielcu na terenach nieistniejącego już holdingu WSK S.A. powstawała pierwsza w Polsce Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro – Park Mielec. Był wówczas członkiem zespołu, który przygotowywał dokumentację, która później stała się wzorcem dla kolejnych stref powstających na terenie kraju.

Już po jej powstaniu pełnił funkcję głównego specjalisty, a później pełnomocnika dyrektora, a następnie wicedyrektora mieleckiego Oddziału ARP. W latach 2005-2009 przygotowywał tereny inwestycyjne i tworzył podstrefę Wrocław Kobierzyce.

Od lipca 2015 do marca 2020 roku pełnił funkcję dyrektora Oddziału ARP w Mielcu. W wyniku zmian kadrowych w mieleckim Oddziale ARP zastąpił go na tym stanowisku Waldemar Barnaś. Krzysztof Ślęzak został wówczas mianowany jego zastępcą. 

Swoją pracę w mieleckim oddziale ARP Krzysztof Ślęzak zakończy 31 grudnia bieżącego roku

W związku ze zwolnieniem Krzysztofa Ślęzaka starosta mielecki Stanisław Lonczak, opublikował specjalne podziękowania:

- W związku z zakończeniem pracy w Mieleckim Oddziale Agencji Rozwoju Przemysłu Zarząd Powiatu Mieleckiego wyraża swoje najserdeczniejsze podziękowania dla pana za cenny wkład w rozwój mieleckiego przemysłu, rozwój miasta i regionu. 

To właśnie dzięki zaangażowaniu takich ludzi jak pan, miasto Mielec i cały region jest teraz w tym miejscu, gdzie jest. Pańskie wysiłki w ratowanie podupadającego regionu, organizację nowych miejsc pracy sprawiły, że tysiące ludzi na powrót odzyskało nadzieję na lepsze jutro, na poprawę swojego losu i swoich bliskich.

Dziś Mielec i cały subregion jest przykładem udanych transformacji ustrojowo – gospodarczych. Rozmiar tych zmian to niewątpliwie spora pańska zasługa, za co jeszcze raz pragniemy panu złożyć nasze najszczersze wyrazy uznania. W tych dniach nasz region traci bardzo oddanego mu fachowca.

Pokładamy jednocześnie nadzieję, że pański wkład w dalszy rozwój naszej małej ojczyzny się nie kończy. 

Jednocześnie życzymy wielu kolejnych sukcesów zawodowych w przyszłości i wyrażamy już dzisiaj nadzieję na dalszą – owocną – współpracę.

Poniżej biogram Krzysztofa Ślęzaka z Encyklopedii Miasta Mielca autorstwa Józefa Witka.

KRZYSZTOF ŚLĘZAK - urodzony 1 IX 1963. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu (klasa matematyczno-fizyczna) z maturą w 1982 r. Studia na Wydziale Inżynierii Lądowej - Budownictwa Lądowego (specjalność: konstrukcje budowlane i inżynierskie) Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki w Krakowie ukończył w 1988 r. z tytułem magistra inżyniera budownictwa.

Po studiach pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Mielec” (1988-1995) jako mistrz na Wydziale Budownictwa Mieszkaniowego, a następnie jako kierownik sekcji w Dziale Gospodarki Majątkiem. W tym czasie uzyskał uprawnienia budowlane.

W 1995 r. został zatrudniony w Agencji Rozwoju Przemysłu SA. w Warszawie – Zarządcy Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC – na stanowisku zastępcy dyrektora Oddziału ARP w Mielcu do spraw eksploatacji i rozbudowy, m.in. był odpowiedzialny za majątek Agencji w Mielcu i inwestycje realizowane na terenie SSE EURO-PARK MIELEC.

W 2005 r. powierzono mu funkcję dyrektora Oddziału ARP SA. we Wrocławiu i misję zorganizowania Podstrefy w Gminie Kobierzyce koło Wrocławia w ramach Tarnobrzeskiej SSE. W latach 2005-2009 m.in. kierował przygotowaniem terenu dla Koncernu LG i innych firm poprzez budowę infrastruktury oraz realizację umowy międzynarodowej. (W rezultacie działań Podstrefy w Kobierzycach powstało kilkanaście tysięcy nowych miejsc pracy.)

W 2009 r. powrócił do pracy w Oddziale ARP SA. w Mielcu i objął ponownie stanowisko zastępcy dyrektora. Od 1 VII 2014 r. pełnił funkcję dyrektora Oddziału ARP SA. w Mielcu. Angażował się społecznie, m.in. w latach 2004-2005 był wiceprezesem Klubu Piłki Siatkowej Kobiet Stal Mielec. 16 III 2020 r. został odwołany z funkcji dyrektora Oddziału ARP SA. w Mielcu i powołany na stanowisko wicedyrektora tego Oddziału. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.