Reklama

Krystyna Sołek: Trwa kolejna kontrola Kronospanu

Opublikowano:
Autor:

Krystyna Sołek: Trwa kolejna kontrola Kronospanu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krystyna Sołek, od 14 lat związana z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Rzeszowie, 11 kwietnia powołana została na nową szefową instytucji. Rozmawiamy z nią o pracy poprzedniczki, o planach na WIOŚ i przede wszystkim o tym, jak walczyć z zanieczyszczeniem powietrza w Mielcu.

Jak długo jest Pani związana z WIOŚ?
Z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Rzeszowie związana jestem od ponad 14 lat, jednak całe moje zawodowe życie, a jest to 27 lat, wiąże się z zagadnieniami ochrony środowiska. Po ukończeniu kierunkowych studiów na Politechnice Rzeszowskiej zaczęłam pracę w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Przeworsku, później kierowałam oczyszczalnią ścieków, a następnie jako wiceburmistrz Przeworska również zajmowałam się tymi sprawami. Od 2002 roku pracuję w WIOŚ w Rzeszowie najpierw jako inspektor, później jako zastępca naczelnika Inspekcji w Rzeszowie, a od 11 kwietnia mam zaszczyt pełnić funkcję Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Jak Pani ocenia pracę poprzedniczki?
Bardzo trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie do mnie należy ocena pracy poprzedniej pani dyrektor. Należy to do kompetencji Wojewody Podkarpackiego oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Więcej w 17 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE