Reklama

Kraków „po angielsku” w mieleckim I LO

Opublikowano: pt, 13 maj 2022 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na zakończenie kształcenia w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Konarskiego w Mielcu klasa maturalna 3J pod opieką nauczycieli języka angielskiego Elżbiety Żelazko i Marka Paducha spędziła „dzień po angielsku” w Krakowie.

Pierwszym i najważniejszym punktem „krakowskiej przygody” był pobyt w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Młodzież wraz z opiekunami odbyła 3-godzinne warsztaty dziennikarskie w studiu telewizyjnym, które obejmowały teorię i praktykę dotyczącą zasad profesjonalnego dziennikarstwa, w tym prawidłową postawę, emisję głosu i rzetelność merytoryczną przekazu informacyjnego.

Następnie po gościnnym obiedzie w studenckiej kantynie „Kwadrans Akademicki” młodzież uczestniczyła w godzinnym konwersatorium językowym nt. „The importance of English in contemporary globalised society” („Znaczenie języka angielskiego we współczesnym społeczeństwie w dobie globalizacji”). Wykład w języku angielskim połączony z ćwiczeniami przeprowadził dr Marek Paduch, nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, a zarazem wykładowca KAAFM w Krakowie.

W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki edukacyjnej zwiedzili sławne miejsca „kulturowej stolicy Polski”, między innymi podziwiając wernisaż prac artystycznych „Silver Power”, delektując się smakołykami w kultowej „Piwnicy pod Baranami”, rozmyślając w pełnym zadumy i refleksji kościele Franciszkanów, czy też napawając się duchowym pięknem bazyliki Mariackiej.

Krakowski rekonesans trwał 12 godzin. Pełna wrażeń i nadziei na progu studenckiego życia młodzież wróciła do rodzinnego Mielca, zachowując w swoich sercach i umysłach niezapomniane doświadczenia natury językowo-kulturowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy