Reklama

Korzystna pożyczka gotówkowa. Jak ją wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Korzystna pożyczka gotówkowa. Jak ją wybrać? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadal wielu z nas obawia się zaciągania pożyczek – wynika to z obiegowych opinii, które zazwyczaj nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Pożyczka może być szybką i skuteczną formą wsparcia finansowego, jeśli zna się dokładne zasady, na której jest udzielana. Aby wybrać odpowiednią ofertę, należy więc dokonać analizy różnych opcji. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

RRSO

Tajemniczy skrót RRSO jest – z praktycznego punktu widzenia – najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę w przypadku wyboru pożyczki gotówkowej. Dlaczego? Ponieważ RRSO w pełni odzwierciedla całkowity koszt zaciąganego przez nas zobowiązania finansowego. W praktyce to po prostu Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania; stąd zresztą zaczerpnięty został sam skrót. Wybierając pożyczkę gotówkową, zwróćmy szczególną uwagę na tę wartość.

Ubezpieczenie

Choroba, utrata pracy, wypadki losowe – to sytuacje, na które nie mamy większego wpływu. Niestety właśnie one są w stanie niezwykle skutecznie zmniejszyć wysokość naszych miesięcznych dochodów, a tym samym w znacznym stopniu ograniczyć możliwość spłaty pożyczki gotówkowej. Z tego względu wiele banków oraz firm oferuje swoim klientom ubezpieczenie, które – w razie wskazanych w umowie sytuacji – pokryje koszt raty zaciągniętej pożyczki. Zdarza się jednak, że cena wspomnianego ubezpieczenia sięga nawet 50% pożyczanej kwoty, a tym samym znacznie podnosi całkowity koszt zobowiązania finansowego. Zanim więc zdecydujesz się na wykupienie ubezpieczenia, sprawdź zarówno jego cenę, jak i zakres oferowanej ochrony.

Rankingi

Nie każdy ma czas na dokładną analizę znajdujących się w jego zasięgu pożyczek gotówkowych. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się lektura rankingów, których celem jest porównanie różnego rodzaju ofert. Pamiętajmy jednak, aby wybierać wyłącznie rankingi tworzone przez niezależnych ekspertów, ponieważ w innym przypadku może okazać się, że dane podsumowanie jest po prostu formą reklamy konkretnego banku czy firmy.

Czas oczekiwania na pieniądze

Kolejnym z parametrów, jaki należy brać pod uwagę w przypadku pożyczki gotówkowej, jest czas oczekiwania na przyznanie zobowiązania finansowego. To ważne, zwłaszcza dla tych z nas, którym pieniądze potrzebne są „od ręki”. Niestety, w praktyce wyłącznie mała ilość firm jest w stanie zapewnić klientom niemalże ekspresową wypłatę gotówki. Przykładem instytucji, która oferuje takie usługi jest Vivus (https://www.vivus.pl/moje-finanse/pozyczka-gotowkowa/). A banki? Niestety, w tym przypadku otrzymanie gotówki w ciągu kilkunastu minut raczej nie wchodzi w grę. Jeśli więc zależy ci na produkcie finansowym udzielanym przez konkretny bank, wówczas warto złożyć wymagane dokumenty z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE