Reklama

Koronawirus w szpitalu PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Wśród zakażonych mielczanka

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w szpitalu PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Wśród zakażonych mielczanka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie poinformował o potwierdzonym wyniku dodatnim u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie. Do 30 lipca potwierdzono 4 pozytywne wyniki, w tym 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego i 1 osoby z personelu. Na kwarantannę trafiło kilkadziesiąt osób z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego.

W związku z wykryciem koronawirusa rzeszowski sanepid podjął następujące działania: kwarantanną objęto ogółem 72 osoby z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego (w tym  7 osób z personelu oraz 16 pacjentek, 16 noworodków i 33 współdomowników). Dane 39 pacjentek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie  przekazał do innych PSSE w województwie i poza województwem w celu objęcia nadzorem i badaniami.  

>>>Wielkie odkrycie w Przecławiu! [FOTO, VIDEO]


W ramach działań mających na celu przeciwdziałanie szerzeniu się zakażenia w szpitalu przeprowadzono gruntowną dezynfekcję poprzez zamgławianie środkiem do dezynfekcji na bazie nadtlenku wodoru i srebra, dezynfekcję przeprowadzono we wszystkich pomieszczeniach izby przyjęć, oddziału patologii ciąży, wszystkich odcinków oddziału ginekologiczno – położniczego, traktu porodowego i innych.

 Pacjentki przebywające w Oddziale Patologii Ciąży, mające kontakt z zakażonym pracownikiem zostały poddane kwarantannie w warunkach szpitalnych. Po upływie 7 dni od kontaktu u pacjentek zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS CoV-2 – wyniki ujemne. 

Wstrzymano przyjęcia nowych pacjentek do oddziału, tj. patologii ciąży. Przyjmowane są pacjentki wyłącznie w stanach nagłych na wydzieloną do tego celu część oddziału ginekologiczno – położniczego.

Do 29 lipca badaniami kontrolnymi w szpitalu objęto: 235 osób z personelu oraz 58 pacjentek (wszystkie wyniki ujemne). Do 30 lipca uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki w tym 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i 1 osoby z personelu.


Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE